OGŁOSZENIA 2022-06-26

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

„Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego” Trzeba porzucić wszystko, aby iść za Jezusem. Nie wszyscy to rozumieją i lekceważą Boże zaproszenie. Św. Rita uczy jak wybierać Boga i to co Boże, aby więcej otrzymać i świętość zrealizować.

W liturgii Kościoła:

 1. Biskup Tarnowski wystosował komunikat w sprawie studiów na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie UPJPII w Krakowie. Ks. Biskup zachęca do kształcenia w ramach studiów magisterskich z teologii a także na dwuletnim Podyplomowym Studium Teologiczno-Katechetycznym, które przygotowuje do nauczania religii w przedszkolu, szkole podstawowej i średniej. Pełny tekst komunikatu w gablocie i stronie internetowej.
 1. Dziś przeżywamy niedzielę synodalną; pamiętajmy w modlitwach a tym ważnym dziele duszpasterskim w diecezji. Msze św. w zwyczajnym porządku.
  Nabożeństwo do NSPJ o godz. 18.30; w dni powszednie o godz. 17.30. Dziękujemy ks. Filipowi za głoszone słowo Boże a Wiernym za wsparcie dzieła budowy i kultu św. Michała Archanioła.
 1. We wtorek wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męcz.
  Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. O. Pio.
 1. W środę Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą o godz.: 6.00, 7.30,  9.00  i 18.00.
  Nabożeństwo do NSPJ o godz. 17.30. O godz. 18.00 nowenna do MBNP.
  Składka z tego dnia, jako świętopietrze, przeznaczona jest do dyspozycji Ojca św. Kancelaria nie będzie czynna.
 1. W czwartek ostatnie nabożeństwo do NSPJ o godz. 17.30.
 1. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca lipca.
 1. Spowiedź przed I piątkiem i zarazem jako wdzięczność za ukończenie kolejnego roku szkolnego będzie w środę i czwartek od godz. 17.30 oraz w piątek od godz. 15.30.
  Prosimy rodziców o dobrą zachętę i pomoc, aby dzieci i młodzież skorzystały z daru łaski także na szczęśliwe wakacje i również we wakacje pamiętały o I piątkach i niedzielnej Mszy św.
 1. W piątek Msze św. o NSPJ o godz. 7.30; 16.00 i 18.00.
  Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00.
 1. W I sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP: o godz. 7.00 różaniec; 7.30 Msza św. i medytacja.
 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 7.30.
  Składka na tacę będzie przeznaczona na budowę nowych organów. Kończy się już budowa organów; jeszcze będą prace przez dwa dni, bo dużo nabożeństw w tym tygodniu wydłużyło pracę montażowe na kolejnych tydzień.
  Od wtorku rozpocznie się też strojenie organów – I tura do połowy lipca.

Ogłoszenia okolicznościowe:

 • Zapraszamy na adorację w ciągu dnia od poniedziałku do soboty od godz. 8.00 do 17.30. Od lipca powrócimy do modlitwy różańcowej o godz. 17.30.
  Adoracja nocna będzie w najbliższy piątek na sobotę. Dalsza adoracja nocna będzie uzależniona od zgłoszenia się indywidualnie osób gwarantujących dyżur w każdej godzinie przynajmniej trzech osób. Zgłoszenia do Pań koordynatorek.
 • Redemptoryści z Tuchowa zapraszają na odpust. Informacja w gablocie.
 • Koncert organowy będzie 21.06. br. o godz. 19.00 w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu w ramach XX Sądeckiego Festiwalu Muzyki Organowej.
 • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na jednodniową pielgrzymkę do Łagiewnik i Kalwarii Zebrzydowskiej 30 lipca br. Koszt 50  zł. Zapisy w zakrystii.
 • Prezydent Miasta Nowego Sącza informuje o zmianie miejsca zebrania sprawozdawczo-wyborczego na Os. Westerplatte, które odbędzie się 29 czerwca br. o godz. 18.00 w Szk. Podstawowej nr 18.
 • Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: są wystawione na stojakach. Parafialna gazetka „Głos Niepokalanej” jest wystawiona na stoliku pod chórem. Zachęcamy do nabycia.
 • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Stefana Ciułę i Romana Gucwę. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu…

Wszystkim rozpoczynającym urlopy i wakacje życzymy udanego odpoczynku w zdrowiu i bezpieczeństwie.