XXVIII n. zw. 2022 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.10.2022 r.

„Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła”.

Mamy być wdzięczni Bogu, bo wielka jest Jego łaska. Dziś widzimy to w darze uzdrowienia dziesięciu trędowatych. Tylko jeden zdobywa się na podziękowanie. Uczmy się od niego stałej wdzięczności Bogu a doświadczymy jeszcze więcej mocy łaski Bożej.

  1. W tym tygodniu:
  • Komunikat Biskupa Tarnowskiego.
  • Za tydzień Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy” – dziękujemy za dar pontyfikatu św. Jana Pawła II i wspieramy Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziś odpust w Nawojowej ku czci NMP Różańcowej.
  • W środę Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.
  • W czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.

Nowenna do św. Rity o godz. 18.00 i Msza św.; zapraszamy.

Nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00 (ostatnie w tym roku). Serdecznie zapraszamy.

  • W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

Faustinum o godz. 18.00.

  • W sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziew. i dokt. K-ła
  • W przyszłą niedzielę Msza św. dla chorych i niepełnosprawnych o godz. 15.00.
  • Zapraszamy na nabożeństwa październikowe do naszego kościoła w dni powszednie o 17:15 a w niedzielę o 18:30. Apelujemy do rodziców o udział w różańcu dzieci i młodzieży; nauczmy młodych tej pięknej i skutecznej modlitwy.
  1. Ogłoszenia okolicznościowe:

–         W przyszłą niedzielę wielki dzień dla parafii: prezentacja nowych organów. Zagrają na każdej Mszy św. a o godz. 16.30 zapraszamy na koncert w wykonaniu prof. Karola Gołębiowskiego.

–         W poniedziałek spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. wieczornej.

–         W piątek Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. Wszystkim pracownikom oświaty składamy najlepsze życzenia i upraszamy światła Ducha Świętego w realizacji procesu wychowania i kształcenia. Zapraszamy na różaniec ofiarowany w intencji dzieła edukacji.

–         Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Można składać kartki z imionami i nazwiskami zmarłych do  modlitewnego  wspominania; prosimy składać bezpośrednio do księży.

Wypominki listopadowe, połączone będą z modlitwą za zmarłych w listopadzie, pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

Wypominki roczne, będą całoroczną modlitwą za zmarłych, która w naszym kościele  jest w niedzielę o godz.: 7.10, 8.45 i 10.15. Zaznaczmy  jakie wypominki i o której godzinie chcemy.  Okolicznościowe kartki, są przy wyjściu z kościoła i w zakrystii. Prosimy  o wyraźne pismo.

–         17 października br. o godz. 18.30 przy parafii NSPJ (Kolejowa), Grupa Odnowy w Duchu Świętym organizuje Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym. Więcej informacji na plakacie.

–         Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Niedziela, MGN; Idziemy, Tak rodzinie, Promyczek. Zachęcamy do nabycia; ofiarę składamy do skarbony.

–         W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp.: + Marka Golan, + Marię Ciastoń, + Stefanię Bochniarz. Polećmy ich dusze miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.