XXV n. zw. 2023.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.2023 r.

„Idźcie i wy do mojej winnicy”. Pan Jezus także nas zaprasza do pracy w Winnicy Pańskiej, aby nie tylko w niej przebywać, ale także, aby się o nią troszczyć. Winnicą Pańską jest Kościół w którym żyjemy jako dzieci Boże i w którym zdążamy do szczęśliwej wieczności.

Nie dajmy się zwieść współczesnym, wrogim ideologiom Kościoła, aby nie utracić szansy zbawienia wiecznego.

  1. W liturgii tygodnia:
  • We wtorek po Mszy św. wieczornej, nabożeństwo do św. Ojca Pio.
  • W środę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana. Nowenna do MBNP i Msza św. o godz.: 18.00.
  • W czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika oraz bł. Michała Sopoćko, kapł.

O godz. 15.00 włączymy się w międzynarodową akcję modlitewną „KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO NA ULICACH MIAST ŚWIATA”. Koronkę będziemy odmawiać w trzech miejscach:

*        przy skrzyżowaniu ul. Poniatowskiego i Kr. Jadwigi

*        przy pomniku „Solidarności” (przy moście 700-lecia)

*        przy skrzyżowaniu ul. Freislera i I Brygady

  • W piątek święto Świętych Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała.

Jest to też dzień Imienin ks. Michała, wikariusza. Solenizantowi składamy najlepsze życzenia a Msza św. będzie ofiarowana w czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

  • W sobotę wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dok. K-ła.
  • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych: dla dorosłych o godz. 7.30; dla dzieci o godz. 12.00.

Składka na tacę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.

Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele o godz. 18.15.

Odpust w Cieniawie na św. Franciszka.

  1. Ogłoszenia okolicznościowe:

–         Po trudach udało się obsadzić nowe drzwi do kaplicy miłosierdzia. Bardzo dziękujemy p. Kazimierzowi Śliwie i pracownikom za solidną, sumienną i wytrwałą pracę. Niech Miłosierny Bóg, NMP Niepokalana i św. Rita stokrotnie wynagrodzą. Pozostają jeszcze prace wykończeniowe, ale możemy już przywrócić adorację Najświętszego Sakramentu na którą zapraszamy codziennie od godz. 8. do 18. Oraz na adorację nocną z piątku na sobotę.

–         W naszym prezbiterium pojawił się pulpit ustawiony tuż przed krzesłem przewodniczącego liturgii. Jest to zgodne z normami o których czytamy w Ogólnym wprowadzeniu do Mszału Rzymskiego. Wyodrębnione miejsce przewodniczenia pozwala lepiej zrozumieć podział Eucharystii na: Obrzędy wstępne, Liturgię Słowa, Liturgię Eucharystyczną i obrzędy zakończenia.

–         Tradycyjna Procesja Różańcowa w pierwszą niedzielę października wyruszy po raz 34 ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie przy pomniku św. Jana Pawła II na sądeckim rynku o godz.18.00. Następnie odwiedzając kościoły naszego miasta około godz. 21.00 dotrze do kościoła Matki Bożej Niepokalanej na Millenium. Nabywając lampiony przed procesją można będzie wesprzeć wydawnictwo Promyczek dobrowolną ofiarą.

–         Wystawa o bł. ks. Jerzym Popiełuszce będzie otwarta w tygodniu w godz. 10 – 12  oraz 16.00 – 18.00. Zapraszamy.

–         Próba Scholi – sobota, godz. 9.00. Zapraszamy dziewczynki i chłopców.

–         Informacja o rekolekcjach na plakatach w gablocie.

–         Zachęcamy do nabywania i lektury GN, Niedziela, Idziemy, Promyczek. Ofiary składamy do skarbonek.

–         W minionym tygodniu, spośród nas odeszli do Domu Ojca śp. Anna Żymirska i + Stanisław Głuc, długoletni nadzwyczajny szafarz Komunii Świętej oraz aktywny uczestnik wielu grup modlitewnych. Pogrzeb śp. + Stanisława będzie w poniedziałek o godz. 15.00 Msza św. w naszym kościele, złożenie do grobu na cmentarzu w Chełmcu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.