XXIII n. zw. 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
23 Niedziela zwykła  04. 09. 2022 r.

          Aby być uczniem Chrystusa trzeba się umieć wyrzec wszystkiego i nad rodziną. Ale Jezus nikogo nie skreśla, ale gdy Mu zaufamy i oddamy wszystko On da nam więcej i nauczy nas jeszcze bardziej kochać.

          W pierwszą niedzielę wrześniową, na początku nowego roku szkolnego, szczególnie zawierzmy Panu Bogu dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i wszystkich zaangażowanych w dzieło edukacji.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
 • Dziś zmiana tajemnic różańcowych dla dorosłych o godz. 7.30.
 • Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na budowę nowych organów. Niech Bóg wynagrodzi także składającym w kopertach i na konto parafialne.
 • We wtorek nabożeństwo do św. Michała Archanioła o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 • W środę nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.
 • W czwartek uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki diecezji; zarazem Matki Boskiej Siewnej. Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 18.00.
 • W czwartek nowenna do św. Rity o godz. 18.00
 • W piątek

– Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00.

– nabożeństwo Faustinum o godz. 18.00.

 • W przyszłą niedzielę w Mogilnie uroczystość odpustowa ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego oraz w Królowej Górnej ku czci Narodzenia NMP.
 • Msza św. w intencji Pielgrzymów do sanktuariów Polski północnej, będzie w przyszłą niedzielę o godz.: 9.00.
 1. Ogłoszenia okolicznościowe

–         Uczniów klas VII-mych z całej naszej parafii, prosimy o zapisanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej, celem rozpoczęcia duchowego przygotowania do sakramentu bierzmowania do 15 września br. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania, wg diecezjalnej zasady, realizujemy w parafii zamieszkania bez względu na położenie szkoły. Spotkanie organizacyjne będzie pod koniec września.

–         Akcja Katolicka zbiera podpisy pod projektem ustawy „W obronie Chrześcijan”.

–         Serdecznie zapraszamy młodych naszej parafii na spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w każdy piątek o godzinie 19.00; sala nr 23

–         Ministrantów i lektorów zapraszamy do posługi w Liturgicznej Służbie Ołtarza.

Zbiórki: w soboty o 8:15 dla ministrantów; we wtorki o 19:00 dla lektorów.

Zapraszamy także kandydatów z klas od 2 do 8 szkoły podstawowej, którzy chcą zostać ministrantami i dołączyć do grona Liturgicznej Służby Ołtarza, spotkanie w najbliższą sobotę o 8:15.

–         Zapraszamy na pierwsze spotkanie po wakacjach dziewczynki, które chcą należeć do DSM-u na spotkanie w sobotę o godz. 8.00.

–         Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w naszej parafii  od poniedziałku do soboty od godz. 8.00 do 18.00 oraz z piątku na sobotę. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa.

 

–         Do 20 września br. trwa rekrutacja na 5 letnie studia magisterskie z teologii oraz 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia te, przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej.

Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

–         Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Miejsca Piastowego, Starej Wsi i Strachociny w dn. 17 września. Wyjazd o godz. 6.30. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.

–         Wszystkich, którzy należą do Róż Żywego Różańca zapraszamy do udziału w pielgrzymce w dn. 8 października do Czernej i Krzeszowic oraz do Bochni. Koszt 100 zł. Zapisy w zakrystii.

–         Informacja o warsztatach muzycznych w gablocie.

–         Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Niedziela, Idziemy, Promyczek, Tak rodzinie; wystawione na stojakach i pod chórem. Należność składamy obok do skarbonki.

W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. + Krystynę Szylar, + Henryka Główczyka. Polećmy ich dusze nieśmiertelne miłosierdziu Bożemu …