XXII n. zw. 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22 Niedziela zwykła  03. 09. 2023 r.

          Przed każdym z nas może stanąć pokusa łatwego życia przekreślając świat wartości.

          Prorok Jeremiasz i Apostołowie stają się przykładem wyboru Boga ponad wszystko.

          W pierwszą niedzielę wrześniową, na początku nowego roku szkolnego, szczególnie zawierzmy Panu Bogu dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i wszystkich zaangażowanych w dzieło edukacji.

  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
  • Dziś zmiana tajemnic różańcowych dla dorosłych o godz. 7.30.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na dalszą modernizację budynków parafialnych. Niech Bóg wynagrodzi także składającym ofiary w kopertach i na konto parafialne.
  • Dziś po Mszy św. wieczornej aktorka z Krakowa p. Magdalena Markiewicz będzie recytować poezję i dramaty kard. Karola Wojtyły. Rozpoczęcie o godz. 19.50. Serdecznie zapraszamy.
  • Jutro (poniedziałek) rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. ZS Samochodowych, ZS im. Sybiracy, ZS Specjalnych nr 5, L. Sportowe – godz. 8.00.

Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II nr 21 – godz. 9.30.

Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, pracowników oświaty.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Caritas.

  • We wtorek nabożeństwo do św. Michała Archanioła o godz. 17.00.
  • W środę nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.
  • W piątek uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki diecezji; zarazem Matki Boskiej Siewnej. Msze św. z kazaniem o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 18.00.

– Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00.

– nabożeństwo Faustinum o godz. 18.00.

  1. Ogłoszenia okolicznościowe:

–         Uczniów klas VII-mych z całej naszej parafii, prosimy o zapisanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej, celem rozpoczęcia duchowego przygotowania do sakramentu bierzmowania do 15 września br. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania, wg diecezjalnej zasady, realizujemy w parafii zamieszkania bez względu na położenie szkoły. Spotkanie formacyjne będzie w trzeci piątek września – 15 września br.

–         Serdecznie zapraszamy młodych naszej parafii na spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w każdy piątek o godzinie 19.00; sala nr 23.

–         Ministrantów i lektorów zapraszamy do posługi w Liturgicznej Służbie Ołtarza.

Zbiórki: w soboty o 8:15 dla ministrantów; we wtorki o 19:00 dla lektorów.

Zapraszamy także kandydatów z klas od 1 do 8 szkoły podstawowej, którzy chcą zostać ministrantami lub lektorami i dołączyć do grona Liturgicznej Służby Ołtarza, spotkanie w najbliższą sobotę o 8:15.

–         Zapraszamy na pierwsze spotkanie po wakacjach dziewczynki, które chcą należeć do DSM-u na spotkanie w sobotę o godz. 8.30.

–         Księga intencji mszalnych na rok 2024 będzie gotowa i dostępna od najbliższej niedzieli (10 września br.). Z różnych względów nie będziemy przyjmować rezerwacji.

–         Jeszcze raz zachęcamy do udziału w beatyfikacji rodziny Ulmów. To bardzo ważna i niepowtarzalna beatyfikacja, która wynosi człowieczeństwo do świętości i do nieba. Zapisy w zakrystii. Wyjazd w najbliższą niedzielę (10 września o godz. 4.00 z parkingu przy kościele).

–         do 18 września trwa rekrutacja na Wydziale Teologicznym w Tarnowie na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej oraz na 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli. Więcej informacji w gablocie.

–         Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Niedziela, Idziemy, Promyczek, Tak rodzinie; wystawione na stojakach i pod chórem. Należność składamy obok do skarbonki.

W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. + Marię Bocheńską. Polećmy jej duszę nieśmiertelną miłosierdziu Bożemu …