XX n. zw. 2023 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
20 Niedziela zwykła  – 20 sierpnia 2023 r.

Słowa dzisiejszej liturgii przypominają, że Jezus przyszedł uzdrawiać i zbawiać wszystkich. Przykładem jest kobieta kananejska. Jej wiara niech będzie zachętą dla nas do wytrwałej modlitwy i błagania Pana Boga, aż otrzymamy łaskę zbawienia.

1.W liturgii tygodnia:

      Dziękujemy wszystkim ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie za troskę o chrześcijan prześladowanych. Wszystkim wspierającym niech Bóg hojnie wynagrodzi.

–       dzisiaj, Msza święta dla chorych i  niepełnosprawnych o godz.: 15.00.

      w poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, papieża.

–       we wtorek wspomnienie NMP Królowej.

      w środę nowenna do MBNP o godz. 18.00.

–       w czwartek liturgiczne święto św. Bartłomieja, Ap.

–       w sobotę przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. rano będą z kazaniem i będą o godz. 6.00, 7.30 i 9.00. Wieczorem (18.00) Msza św. niedzielna.

Wczoraj rozpoczął się odpust na Pasierbcu ku czci MB Pocieszenia. Więcej informacji w gablocie.

 

Ogłoszenia okolicznościowe:

Witamy wszystkich nowo przybyłych Gości, którzy wśród nas przeżywają swój urlop. Życzymy wam udanego pobytu i odzyskania  sił do dalszych obowiązków. 

–         Parafia Ducha Świętego serdecznie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Sądeckiej Pani w 60. Rocznicę Koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia pod hasłem: „Z Maryją odczytujemy znaki czasów”. Szczegółowy program podany jest na plakacie.

–         Zbiórka Pielgrzymów, wyjeżdżających do Sanktuariów Polski północno-wschodniej na parkingu parafialnym jutro rano o godz.: 5.15. Wyjazd o 5.30.

–         Wyjazd autokaru do Częstochowy, na powitanie Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, będzie w piątek (25.08), z parkingu przy kościele, o godz.: 7.30.   Powrót około 23.

– Sądecka Droga Krzyżowa w Jamnicy, w intencji trzeźwości będzie w przyszłą niedzielę. Rozpoczęcie o godz. 14.00.

–  Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży – Sącz Boga -zaprasza na comiesięczne spotkania młodych w ostatnie niedziele miesiąca pt. „Światłość w Ciemności”. Najbliższe spotkanie odbędzie się 27 sierpnia o godzinie 19:30 w Parafii św. Heleny. Zachęcamy do składania intencji w których będzie sprawowana Eucharystia. Więcej informacji na fanpage’u i plakacie.

–         Z naszego dekanatu pragniemy zorganizować pielgrzymkę na beatyfikację rodziny Ulmów do Markowej k/Łańcuta dn. 10 września 2023 r. Koszt: 60 zł – dorośli; 40 zł – dzieci i młodzież ucząca się. Zapisy w zakrystii.

–         Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Niedziela, Idziemy, Promyczek. Ofiarę za gazety składamy do skarbony.

–        Spośród nas, w minionym tygodniu, odeszli do Domu Ojca śp.:  + Lucyna Kiełb, + Marian Klimek, + Jadwiga Załubska, + Danuta Orczykowska, + Zofia Michalik-Śmierciak. Polećmy ich dusze nieśmiertelne miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie….