XVII n. zw. 2023 r.

Informacje duszpasterskie

17 NIEDZIELA ZWYKŁA   30.07.2023 r.

„Królestwo Bożę podobne jest do skarbu ukrytego w roli … do sieci zarzuconej w morze. Czy rzeczywiście sprawa Królestwa Bożego i zbawienie duszy nieśmiertelnej jest dla mnie najważniejsze?

1. Dziś Msze św. w niedzielnym porządku: 15; 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 13.30 i o 19.00.
2. W poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezb.
3. We wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i fok. K-ła. Godzinki do św. Michała Archanioła o godz. 17.00.
4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.
o 18.00. W środę nasza parafia uczestniczy, w organizowanej przez Akcję Katolicką, sztafecie modlitewnej  w obronie dobrego imienia Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy o godz. 17.15 na modlitwę różańcową, a po wieczornej Mszy Świętej na nabożeństwo z relikwiami.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca sierpnia. Spowiedź przed I piątkiem środę i czwartek od godz. 17.00, w I piątek od godz. 15.30.
6. W I czwartek nabożeństwo o uświęcenie kapłanów i nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17.00 poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
7. W piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prez., patrona proboszczów. Msze św. o NSP o godz. 7.30, 16.00 i 18.00.Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00.
8. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie o godz. 7.00 – różaniec, 7.30 Msza św. i medytacja.
9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla dorosłych o godz. 7.30.

Składka na tacę będzie przeznaczona na dalszą modernizację domu duszpasterskiego i zakrystii.

Ogłoszenia okolicznościowe:

– Od dzisiaj rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w Bazylice w Nowym Sączu. Zachęcamy do udziału
w uroczystościach.

  • Miesiąc sierpień jest w Polsce miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia osobistej abstynencji dla wynagrodzenia za grzechy pijaństwa.

–  W zakrystii można się zapisać na pielgrzymkę autokarową „szlakiem św. Jana Pawła II” do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, w dniu 2 września. Koszt 100zł.

–  Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę.

  • Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Niedziela, Idziemy, Promyczek. Ofiary wg podanych cen składamy do skarbony.

–        W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: + Czesława Bielińska-Citak, +Mariusz Bieniek oraz +Tadeusz Rams, za którego Msza Święta pogrzebowa odprawiona zostanie w najbliższą środę o godz. 14.00 w kaplicy przy ulicy Rejtana. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu …

Wszystkim rozpoczynającym urlopy i wakacje życzymy udanego odpoczynku w zdrowiu i bezpieczeństwie.