XVI n. zw. 2023 r.

Informacje duszpasterskie

16 NIEDZIELA ZWYKŁA   23.07.2023 r.

„Sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha!” Jakim chcę być człowiekiem w Królestwie Bożym?

 1. Dziś Msze św. w niedzielnym porządku: 15; 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 13.30 i o 19.00.

Dziś przypada Światowy dzień Dziadków i Osób Starszych.

Z racji bliskiego wspomnienia św. Krzysztofa dziś po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Najpierw modlitwa w kościele następnie pokropienie przez Kapłanów na parkingu.

Ofiary zbierane przy okazji poświęcenia pojazdów są przeznaczone po części na misyjną akcję MIVA oraz na utrzymanie parkingu.

 1. Dziś i jutro w Starym Sączu główne uroczystości odpustowe ku czci św. Kingi. Suma odpustowa o godz. 11.00.
 2. We wtorek liturgiczne święto św. Jakuba, Ap.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz. 18.00. Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.
 4. W piątek Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00.
 5. W sobotę wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

Ogłoszenia okolicznościowe:

–       Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską w parafii do 1 sierpnia br. Później u przewodnika w grupie.

 • Z parafii planujemy pielgrzymkę na wejście PPT dn. 25 sierpnia br. Koszt dorośli 70 zł/os.; dzieci i młodzież szkolna – 35 zł/os. Piesi pielgrzymi – gratis.
 • Pochówek Dzieci nienarodzonych będzie w najbliższy czwartek tj. 27 lipca o godz. 14:00 w Kaplicy na Cmentarzu gołąbkowickim.
 • Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży – Sącz Boga – zaprasza na comiesięczne Msze Święte dla młodych w ostatnie niedziele miesiąca z cyklu „Światłość w Ciemności”. Najbliższe spotkanie odbędzie się 30 lipca o godzinie 20:00 w Kaplicy Fatimskiej w kościele Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Więcej informacji na fanpage’u Sącz Boga i plakacie.
 • W przyszłą niedzielę w Bazylice św. Małgorzaty rozpocznie się Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego trwający do 6 sierpnia. Szczegółowe informacje na plakacie. Zapraszamy.
 • Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Niedziela, Promyczek, Idziemy, Tak Rodzinie. Ofiary wg podanych cen składamy do skarbony.

W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp.: + Juliana Zwijacza. Polećmy jego duszę miłosierdziu Bożemu.

Wszystkim rozpoczynającym urlopy i wakacje życzymy udanego odpoczynku w zdrowiu i bezpieczeństwie.