XIX n. zw. 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.08.2023 r.

 

          „Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się”. Jakże potrzebne jest przypomnienie słów Pana Jezusa w dzisiejszym świecie zagubionym, zalęknionym, zapatrzonym w świat materii. Jezus jest wciąż obecny i zaprasza do przyjaźni ze Sobą. To wielkie szczęście znać Pana Jezusa i żyć darem Jego miłości.

  1. W liturgii tego tygodnia:

–         Dziś Msze św. w zwyczajnym porządku niedzielnym. Bóg zapłać za ofiary złożone na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i Tarnowie.

O godz. 20.00 – Nabożeństwo Fatimskie, serdecznie zapraszamy do modlitwy wynagradzającej oraz uproszenie pokoju dla świata.

–         W poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, prezb. i męcz.

–         We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św.: 6.15, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30 i 19.00.

O godz. 9.00 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny w 103. rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej „Cudem nad Wisłą”.

Poświęcenie wianków z ziół, owoców i kwiatów po każdej  Mszy św.

Odpust w Maciejowej z uroczystą Mszą św., o godz.: 11.00

–         W środę Nowenna do MBNP o godz. 18.00. O godz. 17.20 Akcja katolicka poprowadzi modlitwę w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Zapraszamy.

–         W czwartek wspomnienie św. Jacka, prezb.

–         W piątek o godz. 7.30 Msza św. dla Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej. Po Mszy św. będzie adoracja w intencji trzeźwości narodu.

Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

–       W przyszłą niedzielę będzie Msza św. dla chorych o godz. 15.00.

  1. Ogłoszenia okolicznościowe:

–       Witamy wszystkich nowo przybyłych Gości, którzy wśród nas przeżywają swój urlop. Życzymy wam udanego pobytu i odzyskania  sił do dalszych obowiązków.

–       Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie z ramienia Konferencji Episkopatu Polski prowadzi akcję informacyjną na temat sytuacji Chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry. W przyszłą niedzielę będziemy gościć pracowników krakowskiego biura PKWP oraz stypendystę organizacji ks. Polikarpa Opio z Ugandy, który wygłosi do nas Słowo Boże. Po Mszach św. będzie można nabyć pamiątki z drewna oliwnego (m.in. różańce, krzyże, kropielnice, figurki, czy szopki) wykonane przez chrześcijan z Ziemi Św. lub wesprzeć dzieło ofiarą do puszki.

–       Z naszej parafii pragniemy zorganizować pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę do Częstochowy 25 sierpnia br.; wyjazd o godz. 7.30. Koszt 70 zł; młodzież ucząca się 35 zł. Piesi pielgrzymi z parafii – gratis. Zapisy w zakrystii do 20 sierpnia; jeżeli nie zbierze się 30 chętnych, pielgrzymka będzie odwołana.

–   Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. Są wystawione na stojakach. Ofiary składamy do skarbony.

–       W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp.: + Marię Grzyb. Polećmy jej duszę nieśmiertelną miłosiernemu Bogu…