XII n. zw. 2023 r.

Informacje duszpasterskie

XII NIEDZIELA ZWYKŁA   25.06.2023 r.

„Kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”.

Jezu! Ty jesteś moim Panem! Zbawcą! Nadzieją!

Zmartwychwstaniem i Życiem!

  1. W liturgii Kościoła:
  2. Dziś Nabożeństwo do NSPJ o godz. 18.30. W tygodniu do piątku o godz., 17.30.
  3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz. 18.00.
  4. W czwartek uroczystość Św. Piotra i Pawła, Ap. Msze św. z kazaniem będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 18.00.
  5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca lipca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. O godz. 7.00 – różaniec; godz. 7.30 – Msza św. i medytacja.
  6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych; dla dorosłych o godz. 7.30; dla dzieci o godz. 12.00.

Składka na tacę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne; dalszą modernizację domu katechetycznego.

  1. Ogłoszenia okolicznościowe:

–         Miło nam poinformować, że ks. Prałat Kazimierz Markowicz otrzymał watykańskie odznaczenie „Kapelan Jego Świątobliwości”. Gratulujemy docenienia pracy ks. Prałata i życzmy dalej błogosławieństwa Bożego, radości, pokoju serca i zdrowia.

–         Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

–         Kolejny koncert w ramach Sądeckiego Festiwalu Muzyki Organowej L’ARTE ORGANICA odbędzie się 27 czerwca br. o godz. 18.30 w kościele św. Kazimierza w Nowym Sączu. Szczegółowe informacje w gablocie.

–         W Kaplicy Miłosierdzia zostały zamontowane witraże, które stanowią całość kompozycji miłosierdzia. Bardzo dziękujemy anonimowym ofiarodawcom za podjętą fundację. Niech Bóg stokrotnie wynagrodzi. Poświęcenie w I piątek lipca.

–         Faustinum zaprasza na pielgrzymkę do Lichenia i szlakiem św. Faustyny 01-02 lipca br. Informacja w gablocie.

–         Organizatorzy festiwalu SKOWRONECZEK, serdecznie zapraszają na koncert laureatów, który odbędzie się w niedzielę 2 lipca o godz. 17.00 w Sądeckim Amfiteatrze w Parku Strzeleckim. Wejściówki są do zabrania w zakrystii, a szczegółowe informacje na stronie www.festiwalskowroneczek.pl oraz na okolicznościowym plakacie.

–         Od 1 czerwca 2023 r, trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale  Teologicznym Sekcja w Tarnowie:

*        dla alumnów WSD – Tarnów

*        na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowującą do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej.

*        oraz na 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli. Szczegóły w gablocie.

–         O. Redemptoryści zapraszają na odpust do Tuchowa. Szczegółowe informacje na plakacie.

–         Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich wystawionych na stojakach i pod chórem. Ofiary składamy do puszek.

–         W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. + Reginę Basta i + Krystyną Abram. Polećmy dusze zmarłych miłosierdziu Bożemu .

Witamy serdecznie wszystkich Gości przybywających na wakacje do rodzin i bliskich. Życzymy aby czas wakacji i urlopów posłużył do budowania więzi rodzinnych i dobrego odpoczynku. Z darem modlitwy na dobre wakacje …