XI n. zw. 2023 r.

Informacje duszpasterskie

XI NIEDZIELA ZWYKŁA   18.06.2023 r.

 Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, aby wyprawił robotników na swoje żniwo”.

Może warto mniej dywagować o kryzysie powołań, a więcej czasu poświęcić modlitwie błagalnej, aby Pan zapraszał do żniwa i dawał moc do podejmowania zadań w Królestwie Bożym.

 

  1. W liturgii tygodnia:
  2. Dziś Msze św. o godz. 15; 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 13.30; 19.00.

O godz. 15.00 – Msza św. dla chorych.

Dziś Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu.

Nabożeństwo do NSPJ o godz. 18.30; w ciągu tygodnia nabożeństwo do NSPJ o godz. 17.30, zapraszamy.

  1. We wtorek o godz. 17.00 godzinki do św. Michała Archanioła. Na godz. 18.00 zapraszamy na Eucharystię Zelatorki i Zelatorów Róż Różańcowych a później na spotkanie w Sali Miłosierdzia.
  2. W środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi; nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz. 18.00.

W środę przypada też doroczny dzień adoracji w naszej parafii. Zapraszamy parafian do włączenia się w modlitwę adoracyjną w ciszy.

  1. W piątek Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00.
  1. W sobotę ur. Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. w zwyczajnym porządku.

 

  1. Ogłoszenia okolicznościowe:

–       Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

–         W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Nowego Sącza,  Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu organizuje w dniu 21 czerwca 2023 roku debatę społeczną z cyklu „POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW”.

Tematem debaty będzie: „Zagrożenia związane z grupowaniem się osób łamiących przepisy z zakresu ruchu drogowego oraz ładu i porządku publicznego na terenie parkingu potocznie nazwanego „JOJKIEM” przy Alejach Piłsudskiego w Nowym Sączu”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w przedmiotowej debacie. Odbędzie  się ona w najbliższą środę o godz. 16.30 w Sali Wieczernika w domu duszpasterskim, w naszej parafii.

–       W najbliższy czwartek o godz.18.00 będą sprawowane Msze św. w intencji Księży Wikariuszy, którzy  świętują swoje imieniny w czasie wakacji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji: ks. Piotra Jaworskiego, ks. Henryka Kołodzieja i ks. Pawła Przybyło.

–       W czwartek kolejny dzień koncertu organowego w ramach Sądeckiego Festiwalu Muzyki Organowej L’ARTE ORGANICA. Więcej informacji na plakacie.

–       Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich wystawionej na stojakach. Ofiarę składamy do skarbony.

–       W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp.: + Piotra Maśko + Tomasza Zająca. Zmarł śp. Ks. prof. Michał Drożdż, były wikariusz naszej parafii. Pogrzeb będzie w środę w Żeleźnikowej Wielkiej o godz. 12.00. W naszej parafii Msza św. za śp. Ks. Michała Drożdża również w środę o godz. 18.00. Polećmy ich dusze nieśmiertelne miłosierdziu Bożemu.