Wielkanoc 2023

 

WIELKA NIEDZIELA – 2023.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego to święto świąt, uroczystość uroczystości. Nie możemy być smutni i przygnębieni. Otwórzmy szeroko nasze serca, by Chrystus na nowo w nich zmartwychwstał i pobudził nas do nowego życia.

 1. Dziś Msze św. jak w każdą niedzielę.
 2. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego będzie odprawiana codziennie o godz. 15.00. Zapraszamy.
 3. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych – Poniedziałek Wielkanocny. Jest to zarazem dzień modlitw za uczelnie KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Ofiary na tacę są przeznaczone na KUL i UPJPII w Krakowie i Tarnowie.
 4. W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia; będzie dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 także dla chorych.
 5. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia i przeżycia Świąt Paschalnych. Szczere podziękowanie składam Księżom Wikariuszom, Służbie Liturgicznej z Ceremoniarzami. Bóg zapłać również p. Organiście i Panom Kościelnym. Bardzo dziękujemy zespołowi SancTuus, szczególnie za śpiewy Wigilii Paschalnej.

Szczególne podziękowanie kieruję do przygotowujących Ciemnicę i Grób Pański – Bóg zapłać s. Grażynie i grupie dekorujących. Dziękujemy p. Ewie Glińskiej za wypożyczenie wykonanego przez siebie obrazu P. Jezusa do Ciemnicy.

Szczere słowa uznania należą się Lektorom i ministrantom za wytrwałą adorację przy Grobie Pańskim. Bardzo dziękujemy też Strzelcom z Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków oraz harcerzom za wartę przy Grobie.

Bóg zapłać za przygotowanie procesji rezurekcyjnej.

Dziękujemy wszystkim grupom prowadzącym adorację w Ciemnicy i przy Grobie Bożym także przez całą noc.

 1. Szczere Bóg zapłać kierujemy do Parafialnego Oddziału Caritas za samarytańską posługę i troskę o potrzebujących i podopiecznych w parafii.

Razem z Caritasem składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich parafian, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania pomocy dla potrzebujących podopiecznych naszej Caritas, anonimowym ofiarodawcom za składane ofiary do skarbonek Caritas a także naszym sponsorom – firmie „Husar”, ” Prospona” oraz  p. Sylwestrowi Pyzikowi. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy Was pokojem i błogosławi na każdy czas.

 1. W środę nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.
 2. W czwartek nowenna do św. Rity o godz. 18.00.
 3. W piątek nabożeństwo „Faustinum” o godz. 18.00. Zapraszamy.
 4. W najbliższy piątek wraz ze Społecznością Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków zapraszamy na 15 Nowosądecki Marsz pamięci Sybiraków. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 9.15 w naszym kościele.
 5. Dziękujemy za wszystkie nadesłane i przekazane życzenia świąteczne, oraz z okazji Wielkiego Czwartku – Dnia Kapłańskiego; szczerze je odwzajemniamy i zapewniamy o modlitwie przy pustym Grobie Jezusa.
 6. Przeżywając rok liturgiczny pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy” otwórzmy się na pełnię mocy i miłości Chrystusa Zmartwychwstałego, byśmy z większą determinacją potrafili na co dzień służyć prawdzie, miłości i czynili pokój wśród braci i sióstr.

W tym duchu przyjmijmy błogosławieństwo Chrystusa Zmartwychwstałego…