VII n. wielkanocna 2023 r.

Informacje duszpasterskie – VII n. wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 21.05.2023 r.

Dziś święta Ritę pozdrawiamy radosną pieśnią

ku Jej czci.

Niewiastę dzielną wysławiamy co w jasnym kręgu świętym lśni.

O Rito na tym łez padole, bądź wsparciem

i pociechą nam.

Przez życia trudy i niedole zaprowadź nas

do niebios bram.

 1. W liturgii tygodnia:
 2. Dziś w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci św. Rity; suma odpustowa o godz. 11.00 z wprowadzeniem relikwii św. Rity pierwszego stopnia.

Możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Porządek Mszy św. zmieniony: 6.15, 7.30, 9.00 (dla młodzieży), 11.00 13.30 (dla dzieci), 15.00 (dla chorych) i 19.00.

Zapraszamy na inscenizację o życiu św. Rity: dziś po Mszy św. o godz. 15.00 oraz jutro po Mszy św. wieczornej.

Po Mszy św. o godz. 13.30 rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Rita – święta od róż”; prace można podziwiać w kaplicy fatimskiej.

Zakończenie odpustu jutro (22.05) dokładnie w 30. rocznicę wprowadzenia do naszego kościoła cudownego obrazu św. Rity. Zapraszamy.

Młodzież w ogrodzie rozprowadza okolicznościowe lody; zachęcamy do skorzystania.

 1. Dziś świętujemy również tajemnicę Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
 2. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 18.15. W ciągu tygodnia o godz. 17.30. Przeżywamy czas Nowenny do Ducha Świętego przed Uroczystością Pięćdziesiątnicy.
 3. W środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.
 4. W piątek wspomnienie św. Filipa Neri, kapł., zarazem Dzień Matki; Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i nabożeństwo majowe będziemy ofiarować w intencji naszych Mam, żyjących i zmarłych.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zesłanie Ducha Świętego jest też Misyjnym Dniem Chorych.
 6. Za tydzień będziemy przeżywać rocznicę I Komunii Świętej dzieci kl. IV.
 7. Duszpasterstwo Młodzieży Sącz Boga zaprasza na comiesięczne spotkania młodych „Światłość w Ciemności”. Najbliższe spotkanie odbędzie się 28 maja o godzinie 19:30 w Parafii św. Heleny. Informacja na plakacie.

Ogłoszenia okolicznościowe:

 1. W poniedziałek spotkanie Akcji katolickiej po Mszy św. wieczornej.
 2. W najbliższy czwartek odbędzie się Droga Światła z naszego Sanktuarium do Sanktuarium MB Pocieszenia o godz. 19.30. Zapraszamy szczególnie młodzież.
 3. Za tydzień w naszej parafii będzie FESTYN pn. „Radujmy się z Niepokalaną w godz. od 15.00 do. 20. Więcej informacji na plakacie. Serdecznie zapraszamy.
 4. W przyszłą niedzielę będzie dzień skupienia dla narzeczonych o godz. 17.00; rozpoczęcie w Sali Wieczernika.
 5. Stowarzyszenie Faustinum organizuje pielgrzymkę  w dniach 01-02 lipca (sobota, niedziela) do Kalisza, Lichenia oraz szlakiem św. Siostry Faustyny (Świnice Warckie i Głogowiec). Koszt 350 zł.  Zapisy w zakrystii do 23 czerwca 2023 r.
 6. Rodziny Szensztackie zapraszają na pielgrzymkę do Mogiły i Dzieciątka Kaletańskiego 17.06.2023 r. Koszt ok. 70 zł. Więcej informacji w gablocie.
 7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej wystawionej na stojakach. W niedzieli jest artykuł o naszym sanktuarium. Ofiary składamy do skarbony.
 8. Zachęcamy do oddania głosu na projekt obywatelski o bł. Karolinie. Karty do głosowania z informacją o sposobie głosowania pod chórem.
 9. W tym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. + Danutę Kosiba. Polećmy jej duszę nieśmiertelną miłosierdziu Bożemu …