VI n. wielkanocna 2023 r.

Informacje duszpasterskie – VI N. Wielkanocna

14.05.2023 r.

„Kto ma przykazania moje i je zachowuje, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego (…)”. Pan Jezus kolejny raz wzywa nas do miłości wzajemnej i do miłowania Jego samego. Tylko wówczas, gdy otworzymy się na prawdziwą miłość Boga potrafimy do końca miłować braci.

 1. W liturgii tygodnia:
 2. Dziś w naszej diecezji przeżywamy Niedzielę Misyjną dla upamiętnienia 50. lat posługi Tarnowskich Misjonarzy w wielu krajach świata. Msze św. w porządku niedzielnym.
 3. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30 w niedzielę o godz. 18.30. Zachęcamy do udziału szczególnie Dzieci Komunijne w ramach Białego Tygodnia po I Komunii Świętej.
 4. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. Będziemy te intencje polecać szczególnie w czasie nabożeństw majowych.
 5. We wtorek liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, zarazem dzień imienin Biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża.

Polecajmy naszemu Patronowi chrześcijańskie losy naszej Ojczyzny a także posługę biskupią Naszego Ordynariusza.

 1. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na nabożeństwo w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski św. Jana Pawła II we wtorek 16 maja, godz. 17.00 – 17.30.
 2. W środę nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.

W czwartek wspomnienie dowolne św. Stanisława Papczyńskiego.

 1. W czwartek Msza św. w intencji Rodzin Apostolatu MB Pielgrzymującej o godz. 18.00.
 2. Od piątku rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego.
 3. Zapraszamy na odpust ku czci św. Rity.

Uroczystości zaplanowane od 19 maja – (piątek) o godz. 18.00 – Msza św. z przyjęciem Członków do Bractwa św. Rity oraz procesja do figury św. Rity.

W sobotę (20 maja br.) Msze św. o godz. 6.00. 7.30. 9.00 10.30 i 18.00 w intencji małżonków przeżywających jubileusze.

Można jeszcze zgłosić jubilatów do środy włącznie.

W niedzielę (21 maja ) Msze św. zmienione: o godz. 6.15; 7.30; 9.00 (z udziałem młodzieży); 11.00 suma odpustowa z wprowadzeniem relikwii pierwszego stopnia św. Rity – przewodniczy Ks. Krzysztof Orzeł z Tarnowa; 13.30 (z udziałem dzieci); 15.00 (dla chorych) i 19.00.

Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00!

Msza św. o godz. 15.00 w intencji chorych z błogosławieństwem Lourdzkim.

Msz św. zbiorowe o godz. 13.30; 15.00 i 19.00 – zachęcamy do złożenia intencji. Więcej informacji na plakacie.

Apelujemy do parafian, aby przybyć pieszo na odpust, aby więcej miejsca pozostało na parkingu dla pielgrzymów.

Odpust zakończymy w poniedziałek 22 maja o godz. 18.00, dokładnie w 30 r. wprowadzenia cudownego obrazu św. Rity do naszej świątyni.

Szczegółowy program na afiszu oraz w Internecie. Serdecznie zapraszamy.

 1. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać też Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

II. Ogłoszenia okolicznościowe:

 1. Nadal zwracamy się z prośbą o zapisanie się w zakrystii do Róż Różańcowych. W czasie odpustu chcielibyśmy reaktywować dwie róże, którym patronowałaby św. Rita.
 2. Dnia 25 maja, parafie Matki Bożej Niepokalanej i Ducha Świętego w Nowym Sączu poprowadzą Drogę Światła ulicami miasta Nowego Sącza z rozważaniami w oparciu o nauczanie św. Jana Pawła II. Rozpoczęcie w Sanktuarium św. Rity o godz. 19.30, a zakończenie w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Prosimy zabrać ze sobą świece. Informacja na plakacie.
 3. Weekendowy kurs przedmałżeński jest planowany w Parafii Ducha Świętego w dniach od 2-4 czerwca 2023 r. Więcej informacji na plakacie.
 4. Procesja Bożego Ciała w tym roku jest planowana ul. Królowej Jadwigi, Wiśniowieckiego na plac przed Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.
 5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej wystawionej na stojakach i pod chórem. Ofiary składamy do skarbony.
 6. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. + Stanisława Ogorzały i + Zofię Pruszyńską. Polećmy ich dusze nieśmiertelne miłosierdziu Bożemu.