V n. wielkanocna 2023 r.

Informacje duszpasterskie – V N. Wielkanocna

07.05.2023 r.

 „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem”. Nie trwoży się nasze serce, gdy idziemy za Chrystusem Zmartwychwstałym bo zdążamy pewną drogą do nieba mimo trwogi współczesnego świata. Jezus żyje!

 1. W liturgii tygodnia:
 1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Bóg zapłać za ofiary składane na dalszą modernizację domu duszpasterskiego.

Dziś na nabożeństwie majowym kolejny dzień nowenny w intencji Europy.

 1. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30 w niedzielę o godz. 18.30. Zachęcamy do udziału szczególnie Dzieci Komunijne w ramach Białego Tygodnia po I Komunii Świętej.
 2. W poniedziałek, liturgiczna uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski. W Szczepanowie odpust; informacja i zaproszenie w gablocie.
 3. W środę nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.
 4. W czwartek nowenna do św. Rity o godz. 18.00. Zapraszamy.
 5. W piątek o godz. 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego.

Nabożeństwo „Faustinum” o godz. 18.00.

 1. W sobotę będzie dzień I Komunii Świętej dla dzieci ze SP nr 21. Pamiętajmy w modlitwach o dzieciach i rodzinach, aby z głęboką wiarą przeżywały pierwsze tak ważne spotkanie z Panem Jezusem.

Zapraszamy dzieci na Biały Tydzień do kościoła o godz. 17.30 już na nabożeństwo majowe.

 1. W sobotę o godz. 20.00 pierwsze Nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Ogłoszenia okolicznościowe:
 • Organizatorzy X festynu parafialnego dziękują wszystkim, którzy przekazali fanty na loterię i proszą o dalszą pomoc w tym zakresie. Bóg zapłać.
 • Za tydzień będziemy przeżywać Diecezjalną Niedzielę Misyjną dla upamiętnienia 50. lat wyjazdów Kapłanów Diecezji Tarnowskiej na misje.
 • Dziękujemy Paniom, które wyraziły chęć przystąpienia do 30 Róży Kobiet, jako że zgłosiło się ponad 20 osób, chcielibyśmy reaktywować także 34 Różę Kobiet. Dlatego zwracamy się z apelem i prośbą do kolejnych Pań, o podjęcie się zobowiązania odmówienia jednej dziesiątki różańca oraz przyjścia w I niedzielę miesiąca na zmianę tajemnic o godzinie 7:30. Różom tym patronowałaby święta Rita, a głównym zadaniem tych róż, byłaby modlitwa w intencjach pozostawianych przez pielgrzymów przybywających do naszego sanktuarium. Zachęcamy także Panów do zapisania się do Róży i wzmocnienie róż męskich.
 • Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę autokarową Róż w dniach 10-11 czerwca 2023 roku do Piekar Śląskich, Krzeszowa, Wambierzyc oraz Kudowej-Czermnej. Koszt to 370 złotych. Zapisy w zakrystii. Szczegółowy plan znajduje się na tablicy róż znajdującej się w kościele.
 • Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej wystawionej pod chórem. Ofiary składamy do skarbonek.
 • W tym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. + Krystynę Solarczyk. Polećmy jej duszę nieśmiertelną miłosierdziu Bożemu …