Informacje duszpasterskie – VII n. wielkanocna
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 01.06.2025 r.
„Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jeruzalem i w całej Judei, i w Samarii
i także w Nowym Sączu”.
- W liturgii tygodnia:
- Komunikat Biskupa Ordynariusza.
- Dziś świętujemy tajemnicę Wniebowstąpienia P. Jezusa. Msze św. jak w każdą niedzielę. Zmiana tajemnic różańcowych.
Bóg zapłać za ofiary składane na tacę dziś na cele inwestycyjne. Dziękujemy także za ofiary w kopertach i na konto parafialne.
Nabożeństwo do NSPJ i nowenna do Ducha Świętego o godz. 18.30.
W ciągu tygodnia Nabożeństwo Czerwcowe będzie o godz. 17.30.
5. We wtorek wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcz.
Godzinki do Świętego Michała Archanioła w intencji kapłanów, osób zakonnych i konsekrowanych o godz. 17.00.
6. W środę Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.
Zapraszamy również wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej. Po mszy św. spotkanie w Sali Wieczernika.
7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca czerwca. Spowiedź przed I piątkiem: w środę i czwartek od godz. 17.00; w I piątek od godz. 15.30.
Przypominamy o praktykowaniu I piątków miesiąca przez dzieci komunijne.
Kandydaci do bierzmowania mają również obowiązek spowiedzi i Komunii Świętej pierwszopiątkowej.
8. W czwartek wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męcz.
W I czwartek modlitwę o powołania poprowadzi Caritas. Zapraszamy.
O godz. 18.00 będzie celebrowana Msza św. w intencji Księży Solenizantów z miesiąca czerwca oraz przeżywających rocznice święceń kapłańskich: ks. Leszka, ks. Piotra, ks. Pawła i ks. Andrzeja. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
9. W I piątek Msze św. wotywne w o godz. 7.30, 16.00 (dla dzieci) i 18.00.
10. W I sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP: o godz. 7.00 – różaniec, 7.30 – Msza św. i medytacja.
Wspomnienie dowolne bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezb. i męcz.
11. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zesłanie Ducha Świętego jest też Misyjnym Dniem Chorych.
- Ogłoszenia okolicznościowe:
- Bardzo dziękujemy za liczny udział w odpuście ku czci św. Rity a na ręce Bractwa św. Rity wszystkim wolontariuszom za pomoc w przyjęciu i obsłudze pielgrzymów.
- W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie parafialnej Caritas.
- Spotkanie organizacyjne związane z budową ołtarzy na Boże Ciało będzie w środę o godz. 20.00 w wyznaczonych miejscach: I – przy figurze św. Rity; II – ul. Klasztorna przy bloku nr 36; III – przy pawilonie, ul. Królowej Jadwigi; IV – przy Zespole Szkół „Sybiracy”.
- Akcja katolicka organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę 21 czerwca br. Koszt 80 zł. Informacja w zakrystii. Szczegóły w gablocie Akcji katolickiej.
- Organizatorzy parafialnego festynu zwracają się z prośbą o pomoc parafian i przekazywanie upominków na loterię fantową w zakrystii, kancelarii i biurze Stowarzyszenia Teraz Sącz.
- Koncert organowy organizowany przez prof. Karola Gołębiowskiego będzie w naszym kościele 12 czerwca br. o godz. 19.30.
- Przed kościołem można oddać głos na projekty obywatelskie.
- Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: GN, Niedziela, Idziemy, Promyczek. Ofiary składamy do skarbony.
- W tym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. + Amelia Janus, + Maria Pogwizd. Polećmy ich dusze nieśmiertelne miłosierdziu Bożemu …