Ur. Trójcy Świętej 2023 r.

Informacje duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 04.06.2023 r.

„CHWAŁA OJCU

I SYNOWI

I DUCHOWI ŚWIĘTEMU”

 1. W liturgii tygodnia:
 2. Dzisiejsza Uroczystość prowadzi nas do uwielbienia wielkości Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Niech codzienny znak krzyża, przypomina nam o miłości Ojca Stwórcy, odkupieniu przez Jezusa i uświęcaniu naszego życia w Duchu Świętym.

Dziś zakończenie czasu Komunii Świętej wielkanocnej.

Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 18.30.

 1. W poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męcz.

Nabożeństwa do NSPJ o godz. 17.30. W czasie Oktawy Bożego Ciała w ramach procesji eucharystycznej.

 1. W środę wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezb. i męcz.

Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy.

 1. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana – Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. o godz. 6.15; 7.30; 9.00 z procesją eucharystyczną do 4 ołtarzy. Dalsze Msze św. o godz. 12.00; 13.30 i 19.00.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy i trasy (zachęcamy przyozdobić okna); zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Dzieci komunijne przychodzą w strojach, podobnie grupy liturgiczne (Ministranci, Lektorzy, DSM, Poszczególne Grupy).

Plan ołtarzy: I – przy bramie Sióstr Niepokalanek, II – ul. Królowej Jadwigi 24, III – ul. Wiśniowieckiego 26, IV – przy MPEC.

W ciągu Oktawy Bożego Ciała Msze św. z procesją będą o godz. 18.00.

Wraz z Zespołem SANCTUUS Zapraszamy w Boże Ciało na godzinę 17:00 do kaplicy fatimskiej w naszym kościele na Koncert Uwielbienia Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

 1. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, szczególnie w środę od godz. 17.30, aby w pełni uczestniczyć we Mszy św. i dziękować Jezusowi za dar Eucharystii.

Składka na tacę w Boże Ciało jest przeznaczona na hospicja i cele charytatywne.

 1. W piątek: o godz. 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego a o godz. 18.00 nabożeństwo Faustinum.
 2. Ogłoszenia okolicznościowe:
 3. Organizatorzy X Festynu Parafialnego serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za przybycie i stworzenie miłej i przyjaznej atmosfery oraz wsparcie licznych dzieł charytatywnych realizowanych przez Parafialną Caritas w kwocie 21.192 zł. W sposób szczególny dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom X Festynu. Wykaz sponsorów i darczyńców jest wywieszony w gablotach parafialnych.
 4. Akcja Katolicka włącza się w zbieranie podpisów pod inicjatywą obywatelską pn. „Chrońmy dzieci” – zmiana ustawy o prawie oświatowym. Chodzi o wzmocnienie głosu rodziców w zakresie skutecznego sprzeciwiania się niepożądanym treściom kierowanym do dzieci i wprowadzenie zakazu działalności na terenie przedszkoli i szkół podstawowych stowarzyszeń i organizacji promujących zagadnienia związane z seksualizacją dzieci.

Zbiórka w niedzielę 11 czerwca, potrzebny PESEL. Szczegóły w gablocie AK.

 1. Informacja o pielgrzymkach do Lichenia, Częstochowy, Mogiły i innych świętych miejsc w gablotach.
 2. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej wystawionej na stojakach i pod chórem. Ofiary składamy do skarbony.
 3. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. + Anna Krok i + Maria Trojan. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu …