Ur. Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 01.01.2023 r.

 

Informacje duszpasterskie – Ur. Bożej Rodzicielki

Nowy Rok – 01.01.2022 r.

 1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku ze śmiercią papieża seniora Benedykta XVI.
 2. Dziś pierwszy dzień Nowego Roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przeżywamy 56. Światowy Dzień Modlitw o Pokój pod hasłem: „Nikt nie może ocalić się sam. Wyruszyć na nowo po Covidzie-19, by wspólnie wytyczać drogi pokoju”.

Powierzajmy Bożej Opatrzności i Maryi sprawę pojednania i przebaczenia między narodami i zwaśnionymi państwami, aby ludzkość doznała upragnionego pokoju. Msze św. w porządku niedzielnym.

 1. We wtorek nabożeństwo do św. Michała Archanioła w intencji osób konsekrowanych o godz. 17.00.
 2. W środę nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca stycznia. Możliwość spowiedzi podczas nabożeństw. Przypominamy o praktyce I piątków miesiąca szczególnie dzieci po I Komunii św. i kandydatów do bierzmowania.
 4. W piątek Ur. Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w porządku niedzielnym. Posłanie kolędników misyjnych na Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy i zachęcamy: dzieci, młodzież i rodziców o włączenie się w to szlachetne i misyjne dzieło.

Składka na tacę na cele misyjne Diecezji Tarnowskiej.

Za każdej Mszy św. poświęcenie złota, kadzidła i mirry.

Z racji uroczystości nie ma postu.

 1. XI Orszak Trzech Króli przejdzie tradycyjnie z ul. Gwardyjskiej do sądeckiego Rynku; rozpoczęcie o godz. 10.30. Prezydent Miasta serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców miasta do udziału w Orszaku.
 2. Nasz parafialny Zespół Sanctuus pragnie zaprosić na wspólne kolędowanie w Uroczystość Trzech Króli po Mszy Świętej o 19.00.
 3. Duszpasterstwo Młodych Sącz Boga zaprasza na Mszę Świętą w Nowy Rok do Kaplicy Sióstr Niepokalanek na 19.30. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. bp Artur Ważny. Intencje modlitewne można składać za pomocą strony saczboga.pl
 4. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych: dla dorosłych o godz. 7.30; dla dzieci 0 godz. 12.00.
 5. Składka na tacę będzie przeznaczona na spłatę nowych organów.
 6. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich wznawia od nowego roku spotkania kółka szachowego. Chętni do gry w szachy, bądź nauki tej gry, młodzi i starsi proszeni są o przybycie na spotkanie organizacyjne w czwartek na godz. 17.30 (Sala biblioteki).
 7. Zachęcamy jeszcze do nabycia kalendarzy św. Rity na nowy rok. Może też posłużyć jako prezent.
 8. Kolęda …
 9. Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszej parafii życzymy szczęśliwego Nowego Roku, wielu łask na każdy dzień od Bożej Dzieciny, nieustannej opieki Maryi Niepokalanej i wstawiennictwa swoich świętych Patronów.
 10. W ub. tygodniu odeszli do wieczności: śp. + Klara Guziak, + Jerzy Cisowski, + Robert Chojnowski. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu …