Poniedziałek Wielkanocny 2023 r.

Informacje duszpasterskie – Poniedziałek Wielkanocny

10.04.2023 r.

  1. Biskup Ordynariusz wystosował komunikat w związku ze Świętem Caritas, które obchodzone jest w Niedzielę Miłosierdzia 16 kwietnia br. Zaprasza na obchody ogólnodiecezjalne do parafii w Tylmanowej 15 kwietnia na godz. 10.00. Ks. Biskup dziękuje za ofiary złożone dla Uchodźców z Ukrainy w kwocie prawie 7 000 000 od początku wojny oraz prawie półtora miliona złotych dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zachęca również do przekazania 1,5% podatku na Caritas oraz złożenia ofiar do puszek w Święto Caritas. Pełny teksy komunikatu w gablocie oraz na stornie internetowej.
  2. Dziś drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w porządku niedzielnym. Bóg zapłać za ofiary złożone na KUL i UJPII.

Dziękujemy również za ofiary złożone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.

  1. Najbliższe dni to Oktawa Wielkanocna. Starajmy się częściej przychodzić na Mszę św. w tygodniu, by jak najdłużej zachować umocnienie łaską Świąt Paschalnych.

W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie ma postu.

Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego odprawiamy o godz. 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  1. W przyszłą sobotę zapraszamy na wieczorną Mszę św. a później na adorację prowadzoną przez Siostry Miłosierdzia z Łagiewnik.
  2. Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do 18.00 oraz na adorację nocną z piątku na sobotę.
  3. Duszpasterstwo Akademickie przy Parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu zaprasza na Kurs Przedmałżeński w formie weekendowych rekolekcji. Rozpoczęcie w piątek 14 kwietnia 2023 r. o godz. 19.00. Zapisy poprzez email lub sms, szczegóły na afiszach.
  4. Parafialny Oddział Caritas wspólnie z grupami i stowarzyszeniami naszej parafii organizuje X jubileuszowy festyn pod stałym zawołaniem „Radujmy się z Niepokalaną” w dniu 28 maja br. w godz. od 15.00 do 20.00 przy naszej świątyni. Znając hojność naszych parafian z lat ubiegłych zwracamy się o pomoc finansową bądź ufundowanie fantów na loterię fantową, które będzie można składać w kancelarii, zakrystii lub w siedzibie Caritasu od 17 kwietnia 2023 r.

W dniu 20.04. br. (czwartek) po Mszy św. wieczornej w sali nr 21 odbędzie się spotkanie organizacyjne na które zapraszamy osoby pragnące się włączyć w organizację tego dzieła. Dołóżmy wszelkich starań, aby czas festynu był okazją do integracji nas parafian i przybyłych gości.

  1. Parafia św. Małgorzaty w Nowym Sączu zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary ze św. Janem Pawłem II. Są to 8-tygodniowe rekolekcje w życiu codziennym. Pierwsze spotkanie w czwartek, 20 kwietnia o godz. 17.40 w Sali Przemienienia Pańskiego. Szczegóły na afiszu.