OGŁOSZENIA 2022-08-21

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

Pan Jezus wzywa nas dzisiaj do kroczenia ewangeliczną drogą i wchodzenia przez ciasne drzwi, aby osiągnąć zbawienie. Jezus zdąża do Jerozolimy, by wypełnić wolę Ojca. W Świętym Mieście zostanie odrzucony przez swój naród. Żydzi zabiją Syna Bożego i będą przekonani, że zrobią to w imieniu Boga. I dziś wielu odrzuca Boga, chełpiąc się, że wybierają ‘coś lepszego’. Jednak życie bez Boga prowadzi donikąd. Tylko Bóg nadaje właściwy sens życia i daje klucz do jego zrozumienia.

W liturgii tego tygodnia:

 1. Dziś Msza św. dla chorych o godz. 15.00. Dziękujemy ks. Włodzimierzowi za głoszone słowo Boże a także za świadectwo życia kapłańskiego i wiernego trwania w posłudze mimo trwającej wojny.
 2. W poniedziałek wspomnienie NMP Królowej.
 3. We wtorek wspomnienie św. Róży z Limy.
 4. W środę liturgiczne święto św. Bartłomieja Ap. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz.: 18.00.
 5. W piątek uroczystość NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie ma postu. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. W sobotę wspomnienie św. Moniki

Ogłoszenia okolicznościowe:

 1. Decyzją ks. Biskupa ks. Andrzej Faron został skierowany do parafii pw. św. Kazimierza w Nowym Sączu. Jako wikariusz posługiwał w naszej parafii pięć lat. Dziękujemy ks. Andrzejowi za pracę duszpasterską i katechetyczną. Msza św. w intencji ks. Andrzeja będzie sprawowana w piątek o godz. 18.00. Zapraszamy.
 2. W środę, 24 sierpnia, nowenną o godz. 17.00 w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Nowym Sączu rozpocznie się Odpust ku czci Sądeckiej Pani, który potrwa do niedzieli, 28 sierpnia. Pielgrzymi z naszej Parafii zaproszeni są w piątek, a szczegółowy program Odpustu znajduje się na plakacie.
 3. Autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę z naszej parafii wyruszy w czwartek o godz. 7.00 z parkingu przed kościołem. Powrót ok. 23.
 4. Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości rodzin i ojczyzny odbędzie się w najbliższą niedzielę  o godz. 14.00 w Jamnicy. Rozpoczęcie koło przystanku kolejowego w Jamnicy.
 5. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Bartłomieja w Kamionce Wielkiej.
 6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę z Faustinum do Kalwarii Pacławskiej i Dębowca 03 września br. Szczegóły w zakrystii.
 7. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich wystawionych na stojakach: GN, Niedziela, Idziemy, Promyczek Dobra. Ofiary składamy do skarbony.
 8. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. + Mariana Leśniaka, + Ewę Fyda, + Annę Markiewicz Muck, + Józefa Bassarę, + Miłosza Anaszewskiego. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie …