OGŁOSZENIA 2022-08-14

 20 NIEDZIELA ZWYKŁA

Słowa dzisiejszej liturgii przypominają, że wierność Bożemu słowu zawsze łączy się z cierpieniem. Doświadczył tego mocno prorok Jeremiasz; doświadczają tego wciąż chrześcijanie. Jezus przyniósł na ziemię ogień miłości; pozwólmy, aby on płonął w naszych sercach i pomagał przezwyciężać trud i cierpienia aż do chwały nieba.

W liturgii tego tygodnia:

 1. Dzisiaj Msza święta z racji Dnia Energetyka, ku czci św. Maksymiliana Kolbego o godz.: 15.00. Bóg zapłać za ofiary składane na UPJPII w Krakowie i Tarnowie.
 2. Jutro (poniedziałek) Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. niedzielny: 6.30, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, i 19.00. Msza św. w intencji Ojczyzny, w 102. Rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej „Cudem nad Wisłą” będzie o godz.: 9.00. Poświęcenie wianków z ziół, owoców i kwiatów po każdej Mszy św. Odpust w Maciejowej z uroczystą Mszą św., o godz.: 11.00. 
 3. We wtorek Godzinki do Świętego Michała Archanioła w intencji kapłanów, osób zakonnych i konsekrowanych o godz. 17.00.
 4. W środę , wspomnienie św. Jacka, prezb. Nowenna do MBNP o godz. 18.00
 5. W czwartek od godz. 17.00 adorację w intencji trzeźwości poprowadzą Rodziny Szensztackie. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolatu MB Pielgrzymującej.
 6. W sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i dokt. K-ła.
 7. W przyszłą niedzielę będzie Msza św. dla chorych i niepełnosprawnych o godz. 15.00.

Ogłoszenia okolicznościowe:

 1. Witamy wszystkich nowo przybyłych Gości, którzy wśród nas przeżywają swój urlop. Życzymy wam udanego pobytu i odzyskania sił do dalszych obowiązków.
 2. W najbliższą niedzielę będziemy gościć ks. Włodzimierza z Ukrainy Zachodniej; wygłosi kazania z prośbą o wsparcie remontu kościoła. Będą zbierane ofiary do puszek. Prosimy również o złożenie choćby drobnych produktów żywnościowych i sanitarnych. W ostatnim tygodniu bardzo mało spłynęło darów; czyżbyśmy przyzwyczaili się do wojny? Nasi Bracia są wciąż w wielkiej potrzebie wspierania duchowego i materialnego.
 3. Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, na powitanie Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej (25.08); Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 4. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 8.00 do 18.00 oraz na adorację nocną z piątku na sobotę. O godz. 17.30 – modlitwa różańcowa.
 5. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich wystawionych na stojakach i pod chórem. Ofiarę za gazety składamy do skarbony.
 6. Spośród nas, w minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. + Bogdana Argasińskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie….