OGŁOSZENIA 2022-08-07

19 NIEDZIELA  ZWYKŁA 

Pan Jezus kolejny raz zwraca uwagę jaka jest prawdziwa wartość życia i gdzie jego prawdziwy cel. Bądźmy czujni na obecność naszego Pana i Boga, aby nie utracić miejsca przy stole uczty niebieskiej, gdzie sam Pan usługuje. Niech wiara będzie także poręką naszych dóbr i motywem chrześcijańskiego działania.

W liturgii tego tygodnia:

 1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego
 2. Dziś Msze św. w zwyczajnym porządku niedzielnym. O godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę nowych organów na tacę oraz do kopert i na konto parafialne. Od 16 sierpnia dalsze strojenie organów.
 3. We wtorek liturgiczne święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Edyty Stein, dziew. i męcz., patronki Europy
 4. W środę liturgiczne święto św. Wawrzyńca, diakona i męcz. Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.
 5. W czwartek wspomnienie św. Klary, dziew.; Nowenna do św. Rity o godz. 18.00 i Msza św. z procesją do figury w ogrodzie różanym.
 6. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Nabożeństwo „Faustiunum” o godz. 18.00.
 7. W sobotę, 13 dnia miesiąca, będzie też Msza św. Fatimska z różańcem wokół kościoła o godz.: 20.00. Prosimy przynieść lampiony.
 8. W niedzielę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Będzie dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 z okazji Dnia Energetyka. Składka na tacę będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i Tarnowie.

 

Ogłoszenia okolicznościowe:

 1. Witamy wszystkich nowo przybyłych Gości, którzy wśród nas przeżywają swój urlop. Życzymy wam udanego pobytu i odzyskania sił do dalszych obowiązków.
 2. 21 sierpnia będziemy gościć ks. Włodzimierza Strogusza z Ukrainy zachodniej; zwraca się z prośbą o pomoc w remoncie kościoła oddanego Katolikom kilkanaście lat temu. Przy tej okazji z Parafialną Caritas pragniemy zorganizować zbiórkę darów: produkty spożywcze o wydłużonym terminie do spożycia oraz środki chemiczne. Będzie wystawiony kosz w kościele.
 3. Z naszej parafii pragniemy zorganizować pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę do Częstochowy 25 sierpnia br.; wyjazd o godz. 7.00. Koszt 90 zł; młodzież ucząca się 50 zł.; piesi pielgrzymi z naszej parafii – gratis. Zapisy do niedzieli.
 4. Faustinum organizuje pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Pacławskiej i Dębowca w dn. 03 września br. (sobota); wyjazd o godz. 6.30. Koszt 100 zł; zapisy w zakrystii.
 5. ”Spotkanie organizacyjne dla uczestników Pielgrzymki do sanktuariów północnej Polski z ks. Piotrem, dyr. Biura Saletyńskiego, będzie 13 sierpnia (w sobotę) po Mszy św. wieczornej o godz.: 18.00, w Kaplicy Fatimskiej”.
 6. W tym tygodni również zapraszamy do punktu informacyjno – konsultacyjnego (sala nr 24 w domu katechetycznym); gdzie będzie można uzyskać informacje o chorobie alkoholowej i możliwości jej leczenia. Szczegóły na plakacie.
 7. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. Są wystawione na stojakach. Ofiary składamy do skarbony.
 8. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp.: + Bolesławę Sus, + Marię Potocką, + Władysława Olszewskiego (długoletniego pracownika parafii; pogrzeb będzie ustalony). We wtorek przypada 13 r. śm. Ks. + Stanisława Jemioło (budowniczego kościoła). Msza św. będzie odprawiona w środę na Mszy św. nowennowej. Polećmy ich dusze nieśmiertelne miłosiernemu Bogu…