OGŁOSZENIA 2022-07-31

18 NIEDZIELA ZWYKŁA

„Szukajcie tego co w górze, gdzie zasiada Chrystus”, przypomina dziś św. Paweł.
Pan Jezus również wskazuje, gdzie gromadzić prawdziwe skarby, aby nie pokładać nadziei w troskach tego świata, ale być bogatym u Boga.

W liturgii tego tygodnia:

 1. We wtorek o godz. 17.00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 2. W środę Nowenna do MBNP i Msza św. o godz.: 18.00.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca sierpnia. Spowiedź z racji I piątku będzie w środę od godz. 17.30; w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 15.30. Pamiętajmy o spowiedzi mimo wakacji w duchu wynagrodzenia NSPJ.
 4. W czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezb. Nabożeństwo i modlitwy o uświęcanie Kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne w I czwartek o godz. 17.00 poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
 5. W sobotę święto Przemienienia Pańskiego. Trwa odpust w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu; zachęcamy do udziału także w tygodniu wg zaproszeń dla grup, które widnieją na plakacie.
 6. W piątek Msze św. wotywne o NSPJ o godz. 7.30; 16.00 i 18.00.
  Ofiara na tacę jest przeznaczone na cele misyjne.
  Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00
 7. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi: o godz. 7.00 rożeniec, o godz. 7.30 Msza św. i medytacja.
 8. W przyszłą niedzielę – zmiana tajemnic różańcowych o godz. 7.30. Składka będzie przeznaczona na budowę nowych organów; obecnie są prowadzone prace przy złoceniu ozdobnych elementów prospektu organowego.

Ogłoszenia okolicznościowe:

 1. Witamy serdecznie wszystkich nowo przybyłych Gości. Życzymy wam udanego pobytu i odpoczynku w gronie rodziny i przyjaciół na pięknej ziemi sądeckiej. Dziękujemy za składane ofiary na utrzymanie sanktuarium i nowe organy. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego, a zwłaszcza o niedzielnej Mszy świętej.
 2. W związku z zakończeniem głównych prac przy ogrzewaniu CO w kościele od jutra wznowimy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Prosimy zapisanych na dyżury o podjęcie czasu adoracji; zapraszamy również Parafian i Gości do adorowania P. Jezusa w Eucharystii.
 3. Różaniec w intencji „o duchowe odrodzenie Polski” będzie odmawiany o godz. 17.30.
 4. Z naszej parafii pragniemy zorganizować pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę do Częstochowy 25 sierpnia br.(na wejście PPT); wyjazd o godz. 7.00. Koszt 90 zł; młodzież ucząca się 50 zł; piesi pielgrzymi z parafii – gratis. Zapisy w zakrystii.
 5. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu prowadzi nabór do terytorialnej służby wojskowej w nowo formowanym 114 batalionie lekkiej piechoty w Limanowej, a także do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: są wystawione na stojakach; ofiary składamy do skarbony.
 7. W sierpniu, odpowiadając na Apel Kościoła, pamiętajmy o zachowaniu trzeźwości i modlitwie w tej intencji.
 8. W pierwszych dwóch tygodniach sierpnia zapraszamy do punktu informacyjno – konsultacyjnego (sala nr 24 w domu katechetycznym); gdzie będzie można uzyskać informacje o chorobie alkoholowej i możliwości jej leczenia. Szczegóły na plakacie.
 9. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. +Andrzeja Rogoża i +Bogusławę Połomską. Polećmy ich dusze nieśmiertelne miłosierdziu Bożemu.