OGŁOSZENIA 2022-07-10

15 NIEDZIELA ZWYKŁA

Witamy serdecznie wszystkich Gości, a zwłaszcza ks. Teodora Sawielewicza. Bóg zapłać za wygłoszone Słowo Boże. Dodatkowa Eucharystia o godz. 17:00, a różaniec i nabożeństwo o uzdrowienie rozpoczną się o godz. 20:30

W liturgii tego tygodnia:

 1. w poniedziałek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
 2. we wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
 3. w środę wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. O 20:00 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Tradycyjnie prosimy, by przynieść na nie lampiony.
 4. w czwartek zapraszamy na Nowennę do św. Rity i Mszę św. o godz. 18:00.
 5. w piątek wspomnienie św. Bonawentury, bpa i doktora Kościoła.
  O godz. 15:00 modlitwa w Godzinie Miłosierdzia.
 6. w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej. O godz. 17:30 Akcja Katolicka zaprasza do modlitwy różańcowej w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 7. w przyszłą niedzielę Msza święta dla chorych o godz. 15.00. Taca będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Ogłoszenia okolicznościowe:

 1. Zapraszamy i zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 8:00 do 17:30 oraz na Adorację nocną z piątku na sobotę. Informujemy, że ze względu na prace związane z modernizacją ogrzewania w naszym kościele adoracja dzienna w tym miesiącu będzie zawieszona od 18 do 30 lipca. Adoracja nocna z piątku na sobotę pozostaje bez zmian.
 2. Akcja Katolicka zbiera podpisy pod apelem o zmianę daty Dnia Ojca na dzień 19 marca (wspomnienie św. Józefa). Bliższe informacje w gablocie.
 3. Zapraszamy do Pielgrzymowania: 23 lipca Ludźmierz i Krzeptówki, zaś 30 lipca Kalwaria i Łagiewniki – szczegóły i zapisy w zakrystii.
 4. Zwolniły się dwa miejsca na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów Polski północnej w dniach: 22-29.08. Po Kartę uczestnictwa i Program pielgrzymki można się zgłosić do kancelarii we wtorek w godzinach kancelaryjnych.
 5. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego czasu odpoczynku i doświadczenia kochającego Boga.