OGŁOSZENIA 2022-06-19

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

„Za kogo uważają Mnie tłumy?” Pyta kolejny raz Pan Jezus; dziś pyta mnie i Ciebie. Jaką dasz odpowiedź?
Czy Jezus jest rzeczywiście dla Ciebie: Bogiem, Zbawicielem, Panem, Mesjaszem, Przyjacielem?

W liturgii Kościoła:

 1. Dziś Msza św. dla chorych o godz. 15.00. Nabożeństwo do NSPJ o godz. 18.30.
  W czasie Oktawy Bożego Ciała litania do NSPJ w ramach procesji eucharystycznej; zachęcamy do licznego udziału szczególnie dzieci i młodzież.
  W Starym Sączu Święto Rodziny; Msza św. o godz. 11.00; później festyn.
 2. We wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zak. W naszej parafii przypada doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do licznego włączenia się w adorację w ciągu dnia od godz. 8.00 do 18.00.
  Godzinki do św. Michała Archanioła o godz. 17.00.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz. 18.00. Z racji 22-go dnia miesiąca na wspólną modlitwę i spotkanie zapraszamy Bractwo św. Rity.
 4. W czwartek w liturgii przeżywamy ur. Św. Jana Chrzciciela. Msze św. jak w dni powszednie.
  W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Będzie dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 z procesją; zakończenie Oktawy o godz. 18.00 również z procesją; zapraszamy szczególnie dzieci na błogosławieństwo.
 5. W piątek uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Msze św. w zwykłym porządku. Z racji uroczystości nie ma postu.
  Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 6. W przyszłą niedzielę odpust ku czci NMP Nieustającej Pomocy w Kamionce Wielkiej i w Paszynie.
 7. W przyszłą niedzielę, 26 czerwca, księża Jezuici zapraszają na zewnętrzną Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 16.00 Msza św. i procesja na sądecki Rynek.

Ogłoszenia okolicznościowe:

 •  Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy i trasy na Boże Ciało. Dziękujemy Bogu za piękny czas i pogodę. Jesteśmy wdzięczni dzieciom, młodzieży, grupom i stowarzyszeniom za włączenie się i ubogacenie procesji oraz za liczny udział wiernych dla uczczenia Jezusa Eucharystycznego.
  Bóg zapłać za ofiarowane Msze św. i złożone ofiary: od IV ołtarza na organy (1100 zł), od I i II ołtarza na ogród św. Rity.
 • W tym tygodniu dzieci i młodzież zakończą rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy na wspólne dziękczynienie Panu Bogu w czasie Mszy św.
  • Szkoła Podstawowa nr 20 w środę (22.06) o godz. 10.30.
  • Szkoła Podstawowa nr 21 w czwartek (23.06) o godz. 9.00.
  • ZS Samochodowych, ZS Specjalnych nr 5 i ZS nr 2 im. Sybiraków w piątek (24.06) o godz. 8.00.
  • IV LO Sportowe w piątek (24.06) o godz. 9.00.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej nauczycieli, uczniów i rodziców.
Dzieci i młodzież, także z innych szkół zapraszamy na spowiedź w środę od godz. 17.30 oraz podczas nabożeństw w tygodniu.

 • W tym tygodniu w czwartek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. za ks. Piotra, za ks. Pawła i za ks. Henryka z okazji zbliżających się Imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza wyjeżdżających na wakacje nad morzem na spotkanie organizacyjne we wtorek o godz. 19 w sali nr 25 na 1 piętrze w Domu Parafialnym. Są jeszcze trzy wolne domki nad morzem, kto chciałby skorzystać można przyjść na to spotkanie lub pobrać informację w zakrystii.
  SRK w sobotę (25.06) poprowadzi adorację w intencji obrony życia po Mszy św. o godz. 7.30.
 • Parafialny Zespół Synodalny zapraszamy na wspólny wyjazd podsumowujący prace synodalne w najbliższy piątek o godz. 14.00 z parkingu przy kościele.
 • Duszpasterstwo Sącz Boga zaprasza na comiesięczną Eucharystię w najbliższą niedzielę do kościoła Kolejowego o godz. 18.30.
 • W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Filipa Durlaka z archidiecezji łódzkiej, który prosi o wsparcie budowy kościoła oraz kultu św. Michała Archanioła. Będzie to można uczynić składając ofiarę do puszek.
 • Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich wystawionych na stojakach i pod chórem. Ofiary składamy do puszek.
 • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. + Ryszarda Łatkę, + Józefa Olesiaka, + Adama Popielę. Pogrzeb śp. + Adama Popieli długoletniego nauczyciela i dyrektora ZSS będzie w kościele w poniedziałek o godz. 14.00 – Msza św. Polećmy dusze zmarłych miłosierdziu Bożemu…