OGŁOSZENIA 2022-06-12

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU”

I. W liturgii tygodnia:

 1. Komunikat Biskupa Diecezjalnego.
 2. Dzisiejsza Uroczystość prowadzi nas do uwielbienia wielkości Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Niech codzienny znak krzyża, przypomina nam o miłości Ojca Stwórcy, odkupieniu przez Jezusa i uświęcaniu naszego życia w Duchu Świętym. Dziś zakończenie czasu Komunii Świętej wielkanocnej.
  Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 18.30.
 3. W poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezb. i dok. K-ła. O godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy.
  Nabożeństwa do NSPJ o godz. 17.30. W czasie Oktawy Bożego Ciała w ramach procesji eucharystycznej.
 4. We wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męcz. Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych.
 5. W środę Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
  W środę przypada 10 rocznica objęcia diecezji przez bp. Andrzeja Jeża. Prośmy o potrzebne łaski w trudnym czasie pasterzowania diecezją.
 6. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana – Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. o godz. 6.15; 7.30; 9.00 z procesją eucharystyczną do 4 ołtarzy. Dalsze Msze św. o godz. 12.00; 13.30 i 19.00.
  Prosimy o przygotowanie ołtarzy i trasy; zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Dzieci komunijne przychodzą w strojach, podobnie grupy liturgiczne                (Ministranci, Lektorzy, DSM, Bractwa).
  Plan ołtarzy:
  I – przy bramie SP nr 20,
  II – na wysokości bloku nr 63 ul. Nadbrzeżna,
  III – na ul. Szarych szeregów,
  IV – na boisku os. Armii Krajowej.
  W ciągu Oktawy Bożego Ciała Msze św. z procesją będą o godz. 18.00.
 7. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, szczególnie w środę od godz. 17.00, aby w pełni uczestniczyć we Mszy św. i dziękować Jezusowi za dar Eucharystii.
  Składka na tacę w Boże Ciało jest przeznaczona na hospicja i cele charytatywne.
 8. W piątek o godz. 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego a po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne Faustinum.
 9. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. dla Rodzin Szensztackich.

II Ogłoszenia okolicznościowe:

 1. W poniedziałek spotkanie Akcji katolickiej po Mszy św. wieczornej; są jeszcze 3 miejsca na pielgrzymkę na Jasną Górę.
 2. Od poniedziałku trwa budowa nowych organów w naszym kościele. Prace postępują szybko. Instrument powstał najpierw w Zakładzie Organowym a teraz przez wprawną ekipę jest stawiany w świątyni. W nowym numerze Głosu Niepokalanej są trzy artykuły związane z nowymi organami oraz zdjęcia; zachęcamy do zapoznania się.
  Można też dziś wyjść na chór i zobaczyć imponujące dzieło budowy organów.
 3. W związku z budową organów nie będzie dziennej adoracji jeszcze do czwartku. Przepraszamy za zamieszanie, ale wydawało się, że da się pogodzić adorację z pracami; jednak jest to duża inwestycja i musimy zrozumieć iż pewien hałas jest nieodłączny w składaniu konstrukcji.
  Wznowimy adorację od piątku przynajmniej na czas oktawy Bożego Ciała oraz zachowamy adorację nocną.
 4. Komunikat o koncercie organowym w gablocie.
 5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej wystawionej na stojakach i pod chórem. Jest nowy nr Głosu Niepokalanej – dużo zdjęć i artykuły z wielu uroczystości i wydarzeń parafii. Cena składu i druku 6zł/ szt.  Ofiary składamy do skarbony.