OGŁOSZENIA 2022-06-05

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

„Pokój wam,
Weźmijcie Ducha Świętego…”

„Jezus wciąż daje nam dary Ducha i pokoju. Szczerze otwórzmy serca i wewnętrzne pragnienia, aby osobiście doświadczyć darów i mocy Ducha Świętego.

W liturgii tygodnia:

 1. Dzień Pięćdziesiątnicy, który dziś przeżywamy jest okazją do uwielbienia Boga za dar Ducha Świętego i Jego łaski, które otrzymujemy szczególnie w sakramencie bierzmowania. Msze św. w porządku niedzielnym.
  Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 7.30; dla dzieci o godz. 12.00.
  Bóg zapłać za ofiary na budowę nowych organów złożone dziś na tacę jak również przekazane w kopertach i na konto bankowe.
  Dziękujemy uczestnikom majówek przy ul. św., Rity za ofiarę 700 zł na organy; Rodzicom Dzieci Komunijnych – za ofiarę 2000 zł. Bóg zapłać.
  W tym tygodniu rozpoczniemy budowę organów w naszym kościele; prace potrwają do końca czerwca plus strojenie.
  Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą o godz. 6.00, 6.30; i z kazaniem 7.30; 9.00; i 18.00. Nabożeństwo do NSPJ o godz. 17.30; w ciągu tygodnia również o godz. 17.30 ze śpiewaną litanią do Serca Bożego.
 3. W środę nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.
 4. W czwartek liturgiczne święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  Nowenna do św. Rity o godz. 18.00, zapraszamy.
 5. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  Nabożeństwo Faustium o godz. 18.00.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej; zaniedbanie tego przykazania jest grzechem ciężkim.

Ogłoszenia okolicznościowe:

 1. Dziś, o godz. 19.00  w Amfiteatrze Parsku Strzeleckiego odbędzie się koncert uwielbieniowy w wykonaniu Poldka Twardowskiego i muzyków Poznańskiego Wielbienia. Koncert wieńczy dzieło ewangelizacyjne: „Poruszenie w Duchu, w Prawdzie, w Sączu”.
 2. W przyszłą niedzielę odpust w Boguszy na wspomnienie św. Antoniego.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 8.00 do 17.30 i nocna z piątku na sobotę.
 4. W czwartek odbyło się spotkanie organizacyjne w sprawie budowy ołtarzy na Boże Ciało na osiedlu Armii Krajowej. Przyszło kilka osób, bardzo dziękujemy za zainteresowanie. Bardzo prosimy, aby do organizatorów poszczególnych ołtarzy dołączyli parafianie z najbliższych bloków i pomogli w przystrojeniu ołtarzy.
 5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę, którą organizuje „Faustinum” dn. 18 czerwca br. do Łagiewnik i Częstochowy; można też jeszcze zapisać się na pielgrzymkę z Akcją Katolicką do Częstochowy również 18 czerwca.
 6. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka organizuje spotkanie poświ,ęcone książce Adam Legutko – Żołnierz Wyklęty – 10 czerwca br. Więcej informacji w gablocie.
 7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej wystawionej na stojakach i pod chórem. Ofiarę składamy do skarbony.
 8. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. + Jarosława Rozmarynowicz. Polećmy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu …