OGŁOSZENIA 2022-05-29

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

„Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jeruzalem i w całej Judei, i w Samarii i także w Nowym Sączu”.

W liturgii tygodnia:

 1. Dziś świętujemy tajemnicę Wniebowstąpienia P. Jezusa. O godz. 12.00 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii Świętej dzieci kl. IV.
 2. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 18.30. W ciągu tygodnia o godz. 17.30. Od środy zapraszamy na nabożeństwa do NSPJ o godz. 17.30.
  Trwamy na Nowennie do Ducha Świętego przed Uroczystością Pięćdziesiątnicy. W Nowym Sączu spotkania tzw. „Wieczory Świadectw” w poszczególnych kościołach. W niedzielę koncerty w Amfiteatrze od godz. 15.00. Więcej informacji na plakatach.
 3. We wtorek przypada liturgiczne święto Nawiedzenia NMP.
 4. W środę wspomnienie św. Justyna, męcz.; jest to zarazem Dzień Dziecka. W modlitwach pamiętajmy o najmłodszych w trosce też o przekaz żywej wiary. Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca czerwca. Spowiedź przed I piątkiem: w środę szczególnie dla dzieci od godz. 17.00; w czwartek dla młodzieży od godz. 17.00.
  Przypominamy o praktykowaniu I piątków miesiąca przez dzieci komunijne.
 6. Kandydaci do bierzmowania z kl. VII mają również obowiązek spowiedzi i Komunii Świętej pierwszopiątkowej.
  Msze św. wotywne w I piątek o godz. 7.30, 16.00 (dla dzieci) i 18.00.
  W piątek wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcz.
  W I sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP: o godz. 7.00 – różaniec, 7.30 – Msza św. i medytacja.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zesłanie Ducha Świętego jest też Misyjnym Dniem Chorych.
  Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 7.30 dla dorosłych i o godz. 12.00 dla dzieci.
  Składka na tacę będzie przeznaczona na budowę nowych organów.

Ogłoszenia okolicznościowe:

 1. Dziś koncert w amfiteatrze z okazji 30 rocznicy powstania „Promyczków”.
 2. W sobotę podczas Mszy Świętej wieczornej nastąpi erygowanie pierwszej chorągwi pod wezwaniem św. Rity Rycerzy Świętego Jana Pawła II. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę po nowennie. Będzie można jeszcze wtedy złożyć deklarację do tej wspólnoty.
 3. Akcja Katolicka organizuje wyjazd na doroczną Ogólnopolską Pielgrzymkę Akcji Katolickiej na Jasną Górę w dniu 18 czerwca (sobota). Wyjazd godz. 5.30 z parkingu pod kościołem, koszt 70 zł. Zapisy w zakrystii. Szczegóły w gablocie AK.
 4. Informacja o pielgrzymce w gablocie.
 5. Ogłoszenie o biegu charytatywnym w najbliższą sobotę i niedzielę dla chorej Julii Bodziony w gablocie.
 6. Ks. prałat Kazimierz składa serdeczne  podziękowanie  za życzenia, modlitwy i zamówione Msze św. z okazji złotego jubileuszu kapłaństwa.
 7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej wystawionej na stojakach. Ofiary składamy do skarbony.
 8. W tym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. + Helenę Mordarską, + Mariana Pawlika, + Mirosława Ciołek. Polećmy ich dusze nieśmiertelne miłosierdziu Bożemu …