OGŁOSZENIA 2022-05-03

NMP KRÓLOWEJ POLSKI

  1. Przeżywamy Uroczystość Królowej Polski, zarazem 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dziś Msze św. w porządku niedzielnym.

Nabożeństwo majowe o godz. 18.30.

  1. W Szczepanowie od niedzieli trwa tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika w roku 950 rocznicy sakry biskupiej św. Stanisława, głównego patrona Polski.

Szczegółowy program na afiszu w gablocie. Zachęcamy do prywatnego pielgrzymowania.

  1. Jutro w liturgii wspominamy św. Floriana, patrona strażaków.
  1. Przypominamy i zapraszamy na spowiedź i Komunię świętą pierwszopiątkową, szczególnie dzieci i młodzież, kandydatów do bierzmowania.
  1. W piątek przypada też liturgiczne święto św. Filipa i Jakuba, apostołów.
  1. W najbliższą niedzielę Rycerze św. Jana Pawła II przedstawią swoją działalność z zachętą do włączenia się we wspólnotę mężczyzn.
  1. „ Nazwałem was przyjaciółmi” – pod takim hasłem parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu organizuje w dniach 6-8 maja Wielkanocne Warsztaty Śpiewu Liturgicznego. Zajęcia poprowadzą wykładowcy warszawskiej Szkoły Śpiewu Liturgicznego:  Urszula Rogala i Rafał Maciejewski. Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych zaangażowanych w przygotowanie muzycznej oprawy liturgii w parafii, a także wszystkich pragnących modlić się śpiewem. Informacje o zapisach znajdują się na plakacie w gablocie.