OGŁOSZENIA 2022-05-01

III NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA BIBLIJNA

To jest Pan!” słyszymy dziś w Ewangelii!

Również nam ukazuje się Jezus Zmartwychwstały i objawia się w słowie Bożym, w sakramentach św. oraz w różnych zdarzeniach.

Wyznajmy i my za św. Piotrem: „Panie Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham”.

I. W Liturgii tygodnia:

 1. Dziś III n. wielkanocna; przeżywana jest jako Niedziela Biblijna pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Sięgnijmy częściej w tym tygodniu do Pisma świętego.

Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę nowych organów. Dziękujemy także za ofiary składane w kopertach i przelewem na konto parafialne.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30 w niedzielę i święta o godz. 18.30. Majówki przy ul. św. Rity codziennie o godz. 19.30.
 1. We wtorek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym.
 1. W środę Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00. O godz. 17.15 w I środy miesiąca Rodziny Szensztackie będą odprawiać nabożeństwo do św. Józefa.
 1. W tym tytoniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca maja. Spowiedź przed I piątkiem w środę i czwartek od godz. 17.00. W I piątek od godz. 15.30.

Nabożeństwo w intencji powołań w I czwartek poprowadzi Akcja Katolicka.

 1. W I piątek Msza św. o NSPJ i nabożeństwo o godz. 7.30; 16.00 (dla dzieci) i 18.00.
 1. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP: o godz. 7.00 – różaniec; 7.30 – Msza św. i medytacja.
 1. W sobotę będzie dzień I Komunii Świętej dla dzieci ze SP nr 20. Pamiętajmy w modlitwach o dzieciach i rodzinach, aby z głęboką wiarą przeżywały pierwsze tak ważne spotkanie z Panem Jezusem.
 1. Za tydzień IV n. wielkanocna – zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, w naszej diecezji jest przeżywana także jako Niedziela Kapłańska. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Składka na tacę będzie przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

 II. Ogłoszenia okolicznościowe:

 1. Miejskie uroczystości Święta Narodowego 3 Maja rozpoczną się w bazylice pw. św Małgorzaty o godz. 10.30. Szczegółowy plan na plakacie.
 1. Nasz oddział Stowarzyszenia „Faustinum” organizuje pielgrzymkę autokarową do Łagiewnik i Częstochowy w dniu 18.06.2022.  Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 6:30. Zapisy w zakrystii do 15.06.2022.  Koszt 70 zł. Zapraszamy
 1. Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. 8.00 do 18.00 oraz na nocną adorację z piątku na sobotę w kaplicy miłosierdzia.
 1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej; jest wystawiona na stojakach. Pod chórem jest wystawiony miesięcznik TAK RODZINIE oraz prasa misyjna; zachęcamy do zainteresowania dzieci miesięcznikiem ŚWIAT MISYJNY. Ofiary składamy do skarbony.
 1. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. + Lucynę Łomnicką. Polećmy jej duszę miłosierdziu Bożemu …