OGŁOSZENIA 2022-04-24

II NIEDZIELA WIELKANOCNA
ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus przekazał Św. S. Faustynie: „Pragnę, aby Święto Miłosierdzia Mojego, było obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy … Dusza, która przystąpi do spowiedzi i Komunii Św. w tym dniu, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. Z ufnością przyjmujmy Komunię św. i spełniajmy uczynki miłosierne, abyśmy dostąpili łask, o których mówił Jezus Miłosierny Św. Siostrze Faustynie. „Pragnę, aby Święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników”.

 

 1. W liturgii tygodnia:
 1. Dziś po Mszach św. Caritas zbiera ofiary do puszek na cele Caritas. Bóg zapłać również za hojne ofiary złożone na wyznaczone cele kościelne w czasie Świąt. Dziś odpust w Królowej Górnej.
 1. Dziś o godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza św. jubileuszowa z okazji 25 lat istnienia w naszej parafii stowarzyszenia ‘Faustinum’.

Będziemy również ofiarować w intencji Caritas (POC i SKC) z racji dorocznego święta w podziękowaniu za ofiarowany czas i podejmowany trud. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

 1. W poniedziałek liturgiczne święto św. Marka Ewangelisty. Na Mszach św. będziemy modlić się o dobre urodzaje.

Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci komunijne z rodzicami ze SP nr 21.

Po Mszy św. o godz. 7.30 Stowarzyszenie Rodzin Katolickich poprowadzi adorację w intencji obrony życia.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

 1. We wtorek liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, Bpa i Męcz., głównego patrona Polski. Msze św. w zwyczajnym porządku.

Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. O. Pio.

Spotkanie Parafialnej Caritas po Mszy św. wieczornej.

 1. W środę Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.
 1. W piątek liturgiczne święto św. Katarzyny ze Sieny, dziew. i dok. Kościoła. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

 1. W sobotę rozpoczniemy nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Majówki w niedzielę i święta o godz. 18.30.
 1. Przyszła niedziela będzie obchodzona również jako Niedziela Biblijna.

Zmiana tajemnic różańcowych: o godz. 7.30 dla dorosłych; o godz. 12.00 dla dzieci.

Składka na tacę będzie przeznaczona na budowę nowych organów.

 1. Ogłoszenia okolicznościowe:
 1. Nasza parafia organizuje Seminarium Odnowy Wiary ze św. Janem Pawłem II. Są to 8-tygodniowe rekolekcje w życiu codziennym. Pierwsze spotkanie w poniedziałek (25.04) o godz. 17.30 w Sali Wieczernika w domu katechetycznym. Szczegóły na plakacie i wizytówkach pod chórem. Zapraszamy do udziału.
 1. Wczoraj dzień imienin przeżywał ks. Wojciech. Msza św. w intencji Solenizanta będzie odprawiona w czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy.

Dzień imienin przeżywa także p. Organista Jerzy, składamy Mu najlepsze życzenia i dziękujemy za ofiarowany talent dla ubogacenia liturgii, uwielbienia Boga w Trójcy Świętej Jedynego oraz chwały Świętych.

 1. Z piątku na sobotę będzie kolejna nocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.
 1. Zbliża się odpust ku czci św. Rity. Tradycyjnie w sobotę (21 maja br.) będzie Msza św. dla małżonków przeżywających jubileusze. Można już zapisywać jubilatów w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej wystawionej na stojakach i pod chórem.