OGŁOSZENIA 2022-04-18

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

  1. Biskup Ordynariusz wystosował komunikat w związku ze Świętem Caritas, które obchodzone jest w Niedzielę Miłosierdzia 24 kwietnia br. Zaprasza na obchody ogólnodiecezjalne do parafii Wielogłowy 30 kwietnia na godz. 11.00. Ks. Biskup dziękuje za ofiary złożone dla Uchodźców z Ukrainy w kwocie ponad 3 mln zł w diecezji oraz przygotowanie prawie 6 tys. „Paczek dla Ukrainy”. Zachęca również do przekazania 1% podatku na Caritas. Poleca także modlitwie Sesję Plenarną V Synodu Diecezji Tarnowskiej (23.04) poświęconą min. posłudze Caritas. Pełny teksy komunikatu w gablocie oraz na stornie internetowej.
  2. Dziś drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w porządku niedzielnym; nie ma Mszy św. o godz. 15.00. Bóg zapłać za ofiary złożone na KUL i UJPII.

Dziękujemy również za ofiary złożone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.

  1. Najbliższe dni to Oktawa Wielkanocna. Starajmy się częściej przychodzić na Mszę św. w tygodniu, by jak najdłużej zachować umocnienie łaską Świąt Paschalnych.

W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie ma postu.

Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego odprawiamy o godz. 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  1. Na prośbę grupy wiernych podtrzymamy całonocną adorację Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę na razie do wakacji. Adorację będziemy rozpoczynać bezpośrednio po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Zachęcamy też do włączania się w całodzienną adorację Pana Jezusa oraz modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny w dni powszednie o godz. 17.30.
  1. We wtorek nabożeństwo do św. Michała Archanioła w intencji osób konsekrowanych   o godz. 17.00..
  1. W środę nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.
  1. W sobotę przypadają imieniny ks. Wojciecha. Składamy Mu najlepsze życzenia a Msza św. będzie sprawowana w czwartek 28 kwietnia br.
  1. Rodziny z dziećmi a także z dziadkami, babciami mogą jeszcze zapisywać się na wakacyjny wypoczynek nad morzem z częściowym dofinansowaniem do tego wypoczynku. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
  1. „Duszpasterstwo Akademickie przy Parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu zaprasza na Kurs Przedmałżeński w formie weekendowych rekolekcji. Rozpoczęcie w piątek 27 maja 2022 r. o godz. 19.00. Zapisy  poprzez email lub sms, szczegóły na afiszach”.