OGŁOSZENIA 2022-04-17

WIELKA NIEDZIELA

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego to święto świąt, uroczystość uroczystości. Nie możemy być smutni i przygnębieni. Otwórzmy szeroko nasze serca, by Chrystus na nowo w nich zmartwychwstał i pobudził nas do nowego życia.

  1. Dziś Msze św. jak w każdą niedzielę z dodatkową Mszą św. dla chorych o godz. 15.00.
  1. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego będzie odprawiana codziennie o godz. 15.00. Zapraszamy.
  1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych – Poniedziałek Wielkanocny. Jest to zarazem dzień modlitw za uczelnie KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Ofiary na tacę są przeznaczone na KUL i UPJPII w Krakowie i Tarnowie.
  1. W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia, o godz. 15.00 Msza św. podczas której będziemy dziękować za 25 lat oddziału „Faustinum” w naszej parafii.
  1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia i przeżycia Świąt Paschalnych. Szczere podziękowanie składam Księżom Wikariuszom za przygotowanie Służby Liturgicznej i nabożeństw (z Ceremoniarzami); Bóg zapłać również p. Organiście i Kościelnemu.

Szczególne podziękowanie kieruję do przygotowujących Ciemnicę i Grób Pański – Bóg zapłać s. Grażynie i grupie dekorujących.

Szczere słowa uznania należą się Lektorom i ministrantom za wytrwałą adorację przy Grobie Pańskim.

Bóg zapłać za przygotowanie procesji rezurekcyjnej.

Dziękujemy wszystkim grupom prowadzącym adorację w Ciemnicy i przy Grobie Bożym w tym roku przez całą noc.

  1. Szczere Bóg zapłać kierujemy do Parafialnego Oddziału Caritas za samarytańską posługę i troskę o potrzebujących i podopiecznych w parafii.

Razem z Caritasem składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich parafian, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania pomocy dla potrzebujących podopiecznych naszej Caritas a także naszym sponsorom – firmie „Husar”, ” Prospona” oraz Właścicielom sklepów: Pyzik ABC, Lewiatan Pyzik z Nowego Sącza Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy Was pokojem i błogosławi na każdy czas.

  1. Parafialny Oddział Caritas zaprasza na spotkanie świąteczne Siostry i Braci z Ukrainy w najbliższą sobotę o godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia przy ‘Pustym Grobie’ i spotkanie przy świątecznym stole.
  1. Dziękujemy za wszystkie nadesłane i przekazane życzenia świąteczne, oraz z okazji Wielkiego Czwartku – Dnia Kapłańskiego; szczerze je odwzajemniamy i zapewniamy o modlitwie przy pustym Grobie Jezusa.
  1. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. + Stanisława Pawłowska. Polećmy jej duszę nieśmiertelną miłosierdziu Bożemu …
  1. Przeżywając rok liturgiczny pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa” otwórzmy się na pełnię mocy i miłości Chrystusa Zmartwychwstałego, byśmy z większą determinacją potrafili na co dzień służyć prawdzie, miłości i czynili pokój wśród braci i sióstr.

W tym duchu przyjmijmy błogosławieństwo Chrystusa Zmartwychwstałego…