OGŁOSZENIA 2022-03-27

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„Wstanę i pójdę do mego ojca” … to zachęta do realizacji osobistego nawrócenia i jednoczenia się z Jezusem, szczególnie w sakramencie pokuty i pojednania oraz w darze Eucharystii. Dziś niedziela ‘Laetare’ – chrześcijańskiej radości – Jezus konsekwentnie realizuje wolę swojego Ojca, abyśmy mieli pełny udział w zbawczej męce Naszego Pana i doświadczyli jedynej radości i mocy zmartwychwstania.

  1. W liturgii tego tygodnia:

–       Msze św. niedzielne w zwyczajnym porządku.

O godz. 16.00 Gorzkie Żale i Msza św.

Bóg zapłać za ofiary składane na Gorzkich Żalach na kwiaty do Grobu Bożego i wystrój świątyni.

–       w poniedziałek bierzmowanie: dla naszej parafii o godz. 18.00.

We wtorek bierzmowanie: godz. 16.00 – dla parafii Nawojowa i Nowy Sącz MB Bolesnej; godz. 18.00 – dla parafii NSPJ – Nowy Sącz (O. Jezuici).

Polecajmy młodzież i ich rodziny, aby godnie i owocnie przeżyły dar sakramentu bierzmowania i trwali w mocy Ducha Świętego.

–       w środę nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.

–       w tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca kwietnia. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej już w środę i czwartek od godz. 17.00 – szczególnie dzieci szkolne; w piątek od godz. 15.30.

W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo i modlitwę o świętość życia kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

Msze św. wotywne o NSPJ w piątek o godz. 7.30; 16.00 (dla dzieci) i 18.00.

 –       w piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

        Drogi Krzyżowe:

O godz. 8.00 i 17.30 dla dorosłych

O godz. 16.30 dla dzieci

O godz. 19.30 dla młodzieży.

–       w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych: o godz. 7.30 dla dorosłych; o godz. 12.00 dla dzieci.

Składka na tacę będzie przeznaczona na budowę nowych organów.

  1. Ogłoszenia okolicznościowe:

–       POC rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki; ofiara od 7 zł. Od przyszłej niedzieli będzie wystawiony kosz na żywność dla ubogich i skarbonka Caritas.

–   Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej na Chruślicach dziś o godz. 16.30.

–       Zapraszamy na całonocną adorację z piątku na sobotę; rozpoczęcie Mszą św. o godz. 21.00.

–       Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z naszej parafii 8 kwietnia br. Zapisy na stronie internetowej. Do wyboru trzy trasy.

–       „Sądeckie Hospicjum” zwraca się z prośbą o zbiórkę w ramach akcji „Pola nadziei”. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek.

–       W sobotę przypada 17 r. śmierci JP II.

–       Wspólnota Róż Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę w dniach 11-12 czerwca 2022 roku do Warszawy, Niepokalanowa i Szymanowa z noclegiem w Niepokalanowie. Koszt pielgrzymki 270 zł; zaliczka 70 zł, wpłata do 10 kwietnia. Więcej informacji w gablocie. Zapraszamy chętnych.

–       Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Niedziela, Idziemy, Tak rodzinie. Ofiarę składamy do skarbony.