OGŁOSZENIA 2022-03-20

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„Jestem, który jestem”. Bóg objawia się Mojżeszowi i podaje imię. Bóg jest, tzn trwa. Był jest i będzie; jest wieczny. Nie potrafimy tej prawdy zgłębić ludzkim umysłem, ale potrafimy z łaską Bożą odpowiedzieć wiarą na Boże objawienie, aby wydać dobry owoc życia i uniknąć groźby zguby przed którą przestrzega dzisiejsza Ewangelia. Szansą jest nawrócenie.

  1. W liturgii tego tygodnia:

–         Komunikat Bpa Ordynariusza.

 –         Dziś Gorzkie Żale o godz.: 16.00 i Msza św.   Msza św dla chorych o godz. 14.30.

–         W środę, 24 marca br. włączymy się w sztafetę modlitwy prowadzoną przez Akcję Katolicką w intencji Ojczyzny. O godz. 17.00 będzie wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 modlitwa różańcowa, o godz.: 18.00 nowenna do MBNP i Msza św.

–         W piątek: Uroczystość Zwiastowania NMP. W naszym sanktuarium diecezjalne uroczystości przyjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego o godz. 18.00. W naszej parafii już 25 raz będziemy mogli podjąć DADP; deklarację można zabrać spod chóru. Zapraszamy.

Droga Krzyżowa o godz.: 8.00 i 17.30 dla dorosłych

Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30.

Droga Krzyżowa dla młodzieży o godz. 19.30.

Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00.

25 marca br. o godz. 17.00 Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP. Zachęceni słowami Pasterzy Kościoła w Polsce włączymy się w modlitwę w naszym kościele o godz. 17.00 przed Najświętszym Sakramentem.

  1. Ogłoszenia okolicznościowe

–         W poniedziałek o godzinie 18:00 spotkanie formacyjne dzieci przygotowujących się do I Komunii św. ze Szkół Podstawowych nr 20 i 21 oraz ich rodziców.

–         W tym tygodniu zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas ósmych na trzydniowe przygotowanie bezpośrednie do sakramentu bierzmowania:

– w czwartek o godz. 18:00 Msza św. i próba liturgiczna,

– w piątek o 19:30 Droga Krzyżowa,

– w sobotę o 17:00 spowiedź dla kandydatów oraz ich rodziców i świadków, a o 18:00 Msza św..

Bierzmowanie będzie w poniedziałek 28 marca o godz. 18:00.

–         Bractwo św. Rity zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.

–         Zapraszamy na nocną adorację z piątku na sobotę; rozpoczęcie Mszą św. o godz. 21.00.

–    Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej na Chruślicach w niedzielę 27 marca o godz. 16.30. –    Duszpasterstwo „Sącz Boga” zaprasza młodzież na kolejne spotkanie modlitewne w przyszłą niedzielę o godz. 19.30 do parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu.  –    Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową na stronie internetowej.

–         Ks. Dyrektor Katolickiego Przedszkola przy ul. Nadbrzeżnej przesłał informację o możliwości zapisów dzieci z Ukrainy. Można też włączyć się we wsparcie finansowe. Informacja w gablocie.

–         Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Niedziela, Idziemy, Promyczek Dobra. Ofiary składamy do skarbony.

–         W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. + Józefa Jasińskiego i + Adama Platę. Polećmy ich dusze nieśmiertelne miłosierdziu Bożemu …