OGŁOSZENIA 2022-03-13

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„Mistrzu, dobrze, że tu jesteśmy”; woła św. Piotr w chwili Przemienienia. Każdy z nas ma tę szansę przemieniać się w mocy łaski, którą Jezus daje w sakramentach, szczególnie w częstej Komunii świętej. Trzeba iść drogą za Jezusem, także pośród niepewności i cierpienia, aby doświadczyć pełni Bożej chwały.

 1. W liturgii tego tygodnia:
 1. Gorzkie Żale o godz.: 16.00 i Msza św. Za pobożny udział w   tym nabożeństwie, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.

Dziś również dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji po Mszach św. są zbierane ofiary do puszek na fundusz misyjny „Ad Gentes”. Bóg zapłać za ofiary na cele misyjne.

 1. We wtorek nabożeństwo do św. Michała Archanioła o godz. 17.00.
 1. W środę nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz.: 18.00.
 1. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30.

Droga krzyżowa dla dorosłych o godz.: 8.00 i 17.30

Droga krzyżowa dla młodzieży o godz. 19.30.

Zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. VII i VIII na comiesięczne spotkanie.

W piątek po Mszy św. wieczornej w sali Miłosierdzia spotkanie członków i wolontariuszy „Faustinum”

 1. W sobotę uroczystość św. Józefa; Msze św. o zwykłej porze. Trwamy w nowennie do św. Józefa po mszy św. o godz. 7.30.
 1. Od soboty rozpoczniemy tydzień modlitw w obronie życia poczętego przed Uroczystością Zwiastowania Pańskiego po Mszy św. o godz. 7.30.
 1. Ogłoszenia okolicznościowe:
 1. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki. Ofiara od 7 zł.
 1. W poniedziałek (14.03) zapraszamy na spotkanie synodalne.
 1. Zapraszamy na nocną adorację z piątku na sobotę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 21.00. Intencja o pokój na Ukrainie i błogosławieństwo dla Polski.
 1. Dzieci zachęcamy do włączenia się w akcję jałmużny wielkopostnej. Okolicznościową skarbonkę można zabrać pod chórem. Zebrane ofiary będą zbierane w Wielkim Tygodniu.
 1. Pragniemy włączyć się w akcję Caritas: „Paczka dla Ukrainy”. Od wtorku będzie można zabrać z kościoła specjalne pudełka wraz z listą; co umieścić w paczce. Paczki można składać w siedzibie Caritas w domu katechetycznym pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 1. Organizowana jest pielgrzymka mężczyzn, ojców i młodzieży do Luszowic i sanktuarium św. Józefa w dniu 19 marca (sobota). Wyjazd z Obrońców Narwiku godz. 8,45 powrót około godz. 15. Zapisy na tel. nr 519169797. podany także na plakacie w gablocie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. 
 1. Można już zapisywać się na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która w tym roku odbędzie się 8 kwietnia po Mszy świętej o godz. 18:00. Przy Sanktuarium św. Rity przygotowaliśmy trzy trasy. Zapisy na nie poprzez stronę: https://www.edk.org.pl/
 1. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Idziemy, Promyczek Dobra, Mały Promyczek; pod chórem jest wystawiony miesięcznik TAK RODZINIE. Ofiary składamy do skarbony.
 1. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. + Barbarę Kowalską, + Zofię Śliwa, + Marię Pogwizd, + Jana Grzyb, + Juliana Wojtarowicza. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie …