OGŁOSZENIA 2022-03-06

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 „Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych – osiągniesz zbawienie”.

Ubogaceni darem rekolekcji z większą odwagą i przekonaniem wyznajemy wiarę i wypowiadamy ustami , że Jezus jest Panem mojego życia i za Nim podążam aż do bram nieba.

Potrzeba częstego wysiłku, aby wytrwać, do tego zachęca nas Jezus podejmujący post i walkę z Szatanem na pustyni.

 W liturgii tygodnia:

 1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych; dla dorosłych po Mszy św. o godz. 7.30; dla dzieci po Mszy św. o godz. 12.00.

Bóg zapłać za ofiary składane na budowę nowych organów na tacę a także w kopertach i przelewem na konto parafialne.

Dziękujemy za złożoną tacę na różnorakie cele w tym tygodniu w tym najhojniejszy dar dla Uchodźców z Ukrainy zebrany przez Parafialną Caritas (75.801 zł + 50 euro i 50 hrywnie).

Niech Bóg stokrotnie wynagrodzi ofiarodawcom.

 1. Gorzkie Żale o godz.: 16.00; po nich Msza św. o godz. 17.00. Za pobożny udział w tym nabożeństwie, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (potrzebny: stan łaski uświęcającej, wyznanie wiary, Ojcze nasz, modlitwa w intencjach Ojca św. i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).
 1. W środę nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.
 1. W czwartek nowenna do św. Rity i Msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
 1. W piątek:

–         Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00.

–    Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30; serdecznie zapraszamy.

Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz.: 8.00, i 17.30 (bez Komunii św.)

Nabożeństwo „Faustinum” o godz. 18.00.

Droga Krzyżowa dla młodzieży o godz. 19.30. Zapraszamy szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

 1. W przyszłą niedzielę przypada Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbierane będą ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

Ogłoszenia okolicznościowe:

 1. W przyszły poniedziałek (14.03) będzie spotkanie synodalne.
 1. Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w adorację wynagradzającą za grzechy przedpościa (40-to godzinne nabożeństwo).

Dziękujemy też za liczny udział w rekolekcjach wielkopostnych. Korzystajmy częściej z udziału w nabożeństwach pasyjnych i Mszy św. w dni powszednie, aby dłużej wytrwać w łasce uświęcającej i owocnie przeżywać Wielki Post.

 1. W czwartek (10.03) o godz. 17.50 rozpoczniemy nowennę do św. Józefa przed liturgiczną uroczystością.
 1. Mając w pamięci nocną adorację ‘Noc duchowej walki o błogosławieństwo dla Polski’ pragniemy kontynuować w Wielkim Poście jeden dzień w tygodniu, nocną adorację o uproszenie pokoju w świecie, szczególnie na Ukrainie i błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. Zapraszamy w piątek na Mszę św. o godz. 21.00 i całonocną adorację. Odpowiedzialni za całodzienną adorację przygotują harmonogram na poszczególne godziny.

Parafialny Oddział Caritas za tydzień będzie rozprowadzał baranki wielkanocne i paschaliki.

 1. Informacje o zapisach do szkół oraz inne społeczne w gablocie.
 1. Jutro w parafii św. Małgorzaty rozpoczyna się katechizacja przedmałżeńska; potrwa do soboty.
 1. Prałat Kazimierz składa serdeczne podziękowanie za życzenia imieninowe, modlitwy, zamówione Msze św. i wszelką życzliwość.
 1. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich dostępnych przy wyjściu z kościoła oraz pod chórem. Ofiary składamy do skarbony.
 1. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp.: + Irenę Golonka, + Alicję Rzęsikowską, + Magdalenę Korzym, + Helenę Hasior. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu ….