Ogłoszenia 2022-02-06

5 NIEDZIELA ZWYKŁA

„Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów”. Słowa Pana Jezusa są wciąż aktualne. Tak jak prorok Izajasz doświadczył obecności Boga, podobnie i Uczniowie. Bóg do każdego z nas kieruje natchnienia i znaki, obyśmy potrafili je w Bożej mądrości rozeznać i w posłuszeństwie je wypełniać.

  1. W liturgii tego tygodnia:

–       Dziś zmiana tajemnic różańcowych: dla dorosłych po Mszy św. o godz. 7.30; dla dzieci po Mszy św. o godz. 12.00.

        Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na budowę nowych organów. Dziękujemy także za ofiary w kopertach oraz przelewem na konto parafialne.

–       W środa nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.

–       W czwartek nowenna do św. Rity i Msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy.

–       W piątek 11 lutego będziemy świętować Światowy Dzień Chorego. Parafialna Caritas zaprasza wszystkich chorych i cierpiących na świętowanie Dnia Chorego. W programie: 14.50 – koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 15.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszy św. krótki montaż słowno-muzyczny przygotowany przez Maltańczyków i wręczenie okolicznościowych upominków.

–       W piątek o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego na nabożeństwo „Faustinum”.

  1. Ogłoszenia okolicznościowe:

–       Duszpasterstwo Akademickie przy Parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu zaprasza na Kurs Przedmałżeński w formie weekendowych rekolekcji. Rozpoczęcie w piątek 11 marca 2022 r. o godz. 19.00. Zapisy  poprzez email lub sms, szczegóły na afiszach.

–       Biuro Pielgrzymkowe Księży Saletynów w Krakowie, organizuje dla naszej parafii zaległą wycieczko – pielgrzymkę śladami Sanktuariów Polski północnej, w dniach 22-28. sierpnia tego roku. Program wywieszony jest przy wyjściu z kościoła a Umowę uczestnictwa, wraz z Programem pielgrzymki, można pobrać w zakrystii. Przy zwrocie wypełnionej Umowy, wpłacamy zaliczkę w wysokości 400 zł. Pozostała wpłata, ok. 1600 zł., w późniejszym czasie. Ilość miejsc jest ograniczona.

–       Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich, dostępnych na stoliku i na stojakach. Ofiarę składamy do skarbonki.

–       W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: + Stanisława Sikora, + Paulina Paw, + Zdzisław Prażuch, + Helena Kolas-Rutka. Polećmy ich dusze Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.