Ogłoszenia 2022-01-30

4 NIEDZIELA ZWYKŁA

„Dziś spełniły się te słowa Pisma, które słyszeliście” Słowo Boże ma moc w Duchu Świętym; i dziś przemawia do każdego z nas. Obyśmy umieli je rozeznać, przyjąć i wypełnić. Abyśmy nie stali się ‘Ludźmi Nazaretu’, którzy wzgardzili Jezusem i wyrzucili Go tracą wielki dar łaski Bożej.

  1. W liturgii tego tygodnia:

–       W poniedziałek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

–       We wtorek przypada 11. rocznica śmierci ks. prałata Zenona Rogoziewicza. Msza św. będzie ofiarowana wieczorem o godz. 18.00.

O godz.17.00 Godzinki do Świętego Michała Archanioła w intencji kapłanów, osób zakonnych i konsekrowanych.

–       W środę będziemy przeżywać liturgiczne święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. będą o godz. 6.00; 7.30; 9.00; 10.30 i 18.00.

Siostry zakonne z okazji Dnia Życia Konsekrowanego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

Ofiary na tacę są przeznaczone na zakony klauzurowe.

Kancelaria parafialna w środę będzie zamknięta.

–       W czwartek wspomnienie św. Błażeja. Z tej okazji będzie błogosławieństwo gardła za wstawiennictwem św. Błażeja po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej.

–       W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca lutego; w I czwartek adoracja i modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz o świętość życia kapłanów od godz. 17.00. Prosimy o poprowadzenie Rycerstwo Niepokalanej.

–       Zapraszamy na spowiedź I piątkową w środę i czwartek od godz. 17.00; w piątek od godz. 15.30. Przypominamy o praktykowaniu I piątków przez dzieci kl. IV i kandydatów do bierzmowania.

W I piątek Msze św. wotywne o NSPJ o godz. 7.30; 16.00 (dla dzieci) oraz o godz. 18.00.

W piątek, Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00.

–       W I sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.30 i medytacja. O godz. 7.00 różaniec wynagradzający.

W sobotę przypada również wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

Po Mszy św. o godz. 7.30 będzie poświęcenie chleba, wody i soli ku czci św. Agaty.

–       w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych: dla dorosłych o godz. 7.30; dla dzieci o godz. 12.00.

Składka na tacę będzie przeznaczona na budowę nowych organów.

 

  1. Ogłoszenia okolicznościowe:

–       Biuro Pielgrzymkowe Księży Saletynów w Krakowie, organizuje dla naszej parafii zaległą wycieczko – pielgrzymkę śladami Sanktuariów Polski północnej, w dniach 22-29. sierpnia tego roku. Program jest przy wyjściach  z kościoła a Umowę uczestnictwa, wraz z Programem pielgrzymki, można pobrać w zakrystii. Przy zwrocie wypełnionej Umowy, wpłacamy zaliczkę w wysokości 400 zł. Pozostała wpłata, ok. 1600 zł., w późniejszym czasie. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

–       W sklepiku można nabyć gromnicę do poświęcenia 02 lutego.

–       Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich dostępnych na stojakach. Ofiary za gazety składamy do skarbony. …

–       W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. + Tadeusz Dziuła, + Teresa Sajdak, + Zofia Rejentowicz. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu …