Ogłoszenia 2022-01-16

2 NIEDZIELA ZWYKŁA

Maryja w dzisiejszej Ewangelii zwraca uwagę do sług. „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.

        My również wsłuchujmy się w głos Boga w naszym sumieniu, abyśmy właściwie odczytywali znaki czasu i Boże natchnienia.

  1. W tym tygodniu:

–         Komunikat Bpa Ordynariusza.

–         Dziś Msze św. w porządku niedzielnym; będzie też Msza św. dla chorych o godz. 15.00.

– W poniedziałek wspomnienie św. Antoniego, opata.

–         Od wtorku będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon (Mt 2,2)

Pamiętajmy w naszych modlitwach i w życiu codziennym o trosce na rzecz jedności między narodami a może bardziej o jedności w naszych rodzinach i wspólnotach.

Nabożeństwo do św. Michała Archanioła we wtorek o godz. 17.00.

–         Msza św. w intencji Rodzin Szensztackich będzie we wtorek (18.01) o godz. 7.30. Po Mszy św. wspólna adoracja Żłóbka.

–         W środę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 18.00 i Msza św.

–         W piątek wspomnienie św. Agnieszki, dziew. i męcz.

Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz.: 15.00.

 –         W piątek przypada Dzień Babci a w sobotę Dzień Dziadka. Dołączamy się do życzeń płynących od wnuków i dołączamy modlitwę.

 Ogłoszenia okolicznościowe:

 –         Spotkanie synodalne będzie jutro (poniedziałek 17.01) po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 w sali Wieczernika. Zapraszamy Radę Duszpasterską i Członków Synodalnych na spotkanie opłatkowe.

– Bractwo św. Rity zapraszamy na miesięczne spotkanie 22 stycznia (sobota) po Mszy św. wieczornej do sali nr 26.

–         W przyszłą niedzielę będziemy gościć brata Hieronima Majkę (Zgromadzenie Ducha Świętego) ze Zbyszczyc. Zapozna nas z charyzmatem Zgromadzenia; będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na utrzymanie, bo do ich parafii należy tylko ok. 300 wiernych.

– W przyszłą niedzielę w naszym kościele będzie koncert noworoczny z udziałem Kordiana na rzecz budowy kościoła w Małej Porębie o godz. 16.30. Szczegóły na plakacie.

–         Biuro Pielgrzymkowe Księży Saletynów w Krakowie, organizuje dla naszej parafii zaległą wycieczko – pielgrzymkę śladami Sanktuariów Polski północnej, w dniach 22-28. sierpnia tego roku. Program wywieszony jest przy wyjściu z kościoła a Umowę uczestnictwa, wraz z Programem pielgrzymki, można pobrać w zakrystii. Przy zwrocie wypełnionej Umowy, wpłacamy zaliczkę w wysokości 400 zł. Pozostała wpłata, ok. 1600 zł., w późniejszym czasie. Ilość miejsc jest ograniczona.

–         W czasie ferii od poniedziałku do piątki zapraszamy dzieci i młodzież za spotkania przy szachach w sali biblioteki o godz. 16.00.

–         Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Niedzielę, Idziemy. Prosimy o zwrócenie uwagi na nowe ceny czasopism …

–         W minionym tygodniu przeszli do wieczności: śp.: + Marek Wcześny, + Robert Loc, + Halina Kwiatkowska, + Augustyn Bomba, + Maria Lewicka, + Roman Brzezowski, + Andrzej Rolka, + Barbara Budzyńska.

Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.