Ogłoszenia 2021-12-26

ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY

 1. Dziś Święto Najświętszej Rodziny. Msze św. w porządku niedzielnym. Na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy modlić się za małżonków przeżywających jubileusze małżeńskie.

Bóg zapłać za ofiary złożone na katolickie uczelnie: Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 1. Zapraszamy na Msze św. kolędowe od jutra (poniedziałek – godz. 18.00) poszczególne rejony parafii (zapowiadamy do 01 stycznia 2022 r.) Szczegółowy plan jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej parafii.

Rodziny i osoby, które zgłosiły kolędę w domu będą poinformowane telefonicznie o dniu i godzinie kolędy.

 1. W poniedziałek liturgiczne święto św. Jana, Apostoła i Ew. Tradycyjnie poświęcimy wino po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00. Nie będzie jednak spożycia wina w kościele ze względu na pandemię.
 1. We wtorek liturgiczne święto Świętych Młodzianków Męczenników.
 1. W środę nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy Zelatorów Róż różańcowych na spotkanie do Sali Miłosierdzia na plebanię.
 1. W piątek zakończenie Starego Roku. Nabożeństwo dziękczynne – Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu – będzie o godz. 9.00 i o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnego uwielbienia Boga za otrzymane łaski.

Ks. Biskup Diecezjalny udzielił dyspensy dla przebywających na terenie diecezji tarnowskiej. Korzystający z dyspensy zobowiązani są do odmówienia modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz do podjęcia, zgodnie z własnym wyborem, dzieł miłosierdzia lub ofiarowania jałmużny.

 1. W sobotę Uroczystość Bożej Rodzicielki – Nowy Rok – zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój pod hasłem „DIALOG MIĘDZYPOKOLENIOWY, EDUKACJA, PRACA: NARZĘDZIA BUDOWANIA TRWAŁEGO POKOJU”. Porządek nabożeństw niedzielny. Jest to zarazem I sobota miesiąca; pamiętajmy o Komunii Św. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP.
 1. W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych dla dorosłych o godz. 7.30; dla dzieci o godz. 12.00.
 1. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na budowę nowych organów.
 1. Zachęcamy do przyniesienia szopki bożonarodzeniowej na konkurs. Rozstrzygnięcie konkursu 06 stycznia 2022 r.
 1. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. + Urszulę Skrzypek, + Macieja Jasińskiego, + Pawła Stańczykowskiego. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie