Ogłoszenia 2021-12-19

IV NIEDZIELA ADWENTU

Ewangelia przywołuje dzisiaj opis nawiedzenia św. Elżbiety. Maryja staje się błogosławioną, bo uwierzyła. Każdy z nas staje przed podobną szansą. Jezus zaprasza nas do przyjaźni i do świętości. Podążajmy Bożą drogą na co dzień i nie traćmy wiary mimo przeciwności i zgorszeń.

W liturgii tego tygodnia:

 1. Dziś Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 10.30 przyjęcie Aspirantów do grona Ministrantów.
  O godz. 12.00 Harcerze przekażą nam Betlejemskie Światło Pokoju, które będziemy mogli zabrać do naszych domów.
  O godz. 15.00 – Msza św. dla chorych.
 1. Zapraszamy na roraty, szczególnie tych, którzy jeszcze nie mieli okazji czy sposobności być na roratach. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 5.40, później Msza św. roratnia i nowenna do Dzieciątka Jezus.
 1. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty na święta. Możliwość spowiedzi w czasie dyżurów podczas nabożeństw i od godz. 15. do 19. (poniedziałek – czwartek).
 1. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w duchu umartwienia i pokuty wstrzymajmy się w tym dniu od pokarmów mięsnych. Mimo pandemii starajmy się przeżyć modlitewnie i rodzinnie wigilię.

W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem Wieczerzy Wigilijnej należy: pomodlić się wspólnie, przeczytać fragment Pisma św. o narodzeniu P. Jezusa, połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Zadbajmy, aby ten wieczór przeżyć we wzajemnym przebaczeniu i pojednaniu w rodzinach i sąsiedztwach. Niech to będzie szczery dar dla Jezusa, który tylko wówczas będzie się mógł prawdziwie narodzić w naszych sercach. Niech nie zabraknie po wieczerzy śpiewu kolęd. Pamiętajmy, że stół wigilijny to stół bezalkoholowy.

W piątek (Wigilia) – kancelaria nieczynna.

Wraz z Zespołem Sanctuus zapraszamy na wspólne kolędowanie o godz. 23.00.

 1. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. Ten dzień rozpoczynamy uroczystą Pasterką o godz. 24.00 w nocy. Msze św. w ciągu dnia w porządku niedzielnym.

Składka na tacę na pasterce jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

 1. W niedzielę dzień Świąt. Jest to niedziela św. Rodziny (Jezusa, Maryi i Józefa); zarazem wspomnienie św. Szczepana. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę.

Na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy modlić się za małżonków przeżywających w tym roku jubileusze małżeńskie (szczególnie 10, 25, 50 i więcej lat). Zapraszamy jubilatów na wspólną modlitwę.

O godz. 13.30 chrzest dzieci. Składka na tacę będzie przeznaczona na UP JP II w Krakowie i Tarnowie.

Ogłoszenia okolicznościowe:

 1. KSM rozprowadza przy wyjściu sianko wigilijne i świąteczne upominki.
 1. Można jeszcze nabyć opłatki wigilijne w sklepiku lub zakrystii. Bardzo dziękujemy wolontariuszom za pomoc w rozprowadzaniu opłatków a parafianom za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła.
 1. Można zgłosić chęć wizyty kolędowej przez parafian zamieszkałych w ciągu ostatnich trzech lat lub w innej szczególnej potrzebie (zgłosiło się dwie rodziny) .

Przypominamy o konieczności zapisania się w parafii przez rodziny i osoby zamieszkałe przynajmniej trzy miesiące; jest to konieczne do otrzymania odpowiednich zaświadczeń i posług duszpasterskich.

 1. Zapraszamy do włączenia się w parafialny konkurs szopek bożonarodzeniowych. Więcej informacji na plakacie i Facebooku.
 1. Kolędnicy misyjni zakolędują w naszym kościele w dniu święta Trzech Króli.
 1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej na Święta: GN, Niedziela, Idziemy.

Jest także nowy numer parafialnej gazetki Głos Niepokalanej, wystawiony pod chórem. Koszt składu i druku 7 zł/szt. Ofiary składamy do skarbonki.

 1. Zachęcamy również do nabycia kalendarza św. Rity w sklepiku.
 1. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. + Monika Czechowska, + Eugeniusz Cieślak, + Eugeniusz Chowaniak, + Jadwiga Wargoła, + Stanisława Gomółka. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu.