Ogłoszenia 2021-12-12

III NIEDZIELA ADWENTU

Liturgia trzeciej niedzieli Adwentu zachęca nas do duchowej radości. Pan Jezus w Ewangelii wzywa do dzieł miłosierdzia. Świat współczesny jest wyzuty z Boga; potrafi się nawet hojnie dzielić, ale czy zawsze w imię Chrystusa? Chrystus wzywa do prawdziwej i szlachetnej miłości a ta naprawdę przemienia. Kto zrozumiał zwycięża!

 W liturgii tego tygodnia:

 Dziś rozpoczynają się dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

 • W poniedziałek wspomnienie św. Łucji, dziew. i męcz.

W poniedziałek, 13 grudnia; przeżywamy dzień modlitw za ofiary stanu wojennego (40 r.). Msza św. w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego będzie odprawiona o godz. 18.00; później apel poległych przy pomniku Solidarności. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

 • We wtorek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezb. I dokt. K-ła
 • W środę nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.
 • W czwartek rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus po roratach rano. Zapraszamy do udziału w roratach.

Z racji 16. dnia miesiąca Akcja Katolicka poprowadzi różaniec w intencji Ojczyzny o godz. 17.30.

 • W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz.: 15.00.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie Członków i Wolontariuszy „Faustinum” w Sali Miłosierdzia.

Kandydatów do bierzmowania z kl. VII i VIII z rodzicami zapraszamy na nabożeństwo do kościoła w piątek o godz. 19.00.

 • W sobotę Msza św. w int. Rodzin Szensztackich o godz. 7.30. Po Mszy św. adoracja adwentowa.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. dla chorych.

Ogłoszenia okolicznościowe:

 • Modlitwa różańcowa o duchowe odrodzenie Polaków w dni powszednie o godz. 17.30; zapraszamy.
 • W związku z dalszymi ograniczeniami i trwającą pandemią pragniemy poinformować, że nie będzie tradycyjnej spowiedzi przed świętami, jak bywało przez dwa dni. Dlatego prosimy już korzystać ze sakramentu pojednania i pokuty, aby przygotować serce i duszę na spotkanie z Nowonarodzonym Jezusem. Spowiadamy przed każdą Mszą św. i podczas nabożeństw. Przed samymi świętami może nie być sposobności wyspowiadania, jeżeli zbyt dużo osób odłoży spowiedź na ostatni czas.
 • Z racji trwającej pandemii nie planujemy także w tym roku tradycyjnej wizyty kolędowej. Będziemy zapraszać Parafian na Msze św. z okolicznościowym błogosławieństwem. Wyjątek mogą stanowić rodziny i osoby, które zamieszkały w naszej parafii w ostatnich trzech latach lub inna racja duszpasterska. Te rodziny i osoby prosimy o zgłoszenie kolędy i uzgodnienie terminu.

Pragniemy przy tej okazji przypomnieć, o konieczności zapisania się w kancelarii osób i rodzin, które zmieniają miejsce zamieszkania i przynajmniej od sześciu miesięcy mieszkają na terenie naszej parafii. Jest to konieczne, aby później otrzymać odpowiednie zaświadczenie np. do przyjęcia posługi roli ojca lub matki chrzestnej.

 • KSM naszej parafii w przyszłą niedzielę (19 XII) będzie rozprowadzać własnoręcznie przyozdobione sianko i pierniki na nasze wigilijne stoły. Przyjmijmy ten Bożonarodzeniowy dar młodzieży z radością.
 • W zakrystii lub kancelarii można zgłosić chorych do odwiedzenia przed świętami.
 • Pod chórem jest wystawiony kosz CARITAS dla ubogich. Zapraszamy do włączenia się w akcję Caritas na święta także nabywając świece wigilijne.
 • Można jeszcze nabyć opłatki wigilijne w sklepiku i zakrystii. Ofiara złożona jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

W sklepiku można nabyć kalendarze św. Rity oraz kalendarze z radia RDN.

 • W ostatnim czasie grono Róż Żywego Różańca w naszej parafii powiększyło się o 67 nowych członków. Mimo tego, wciąż niektóre Róże są nadal niepełne i nie liczą po 20 osób. Brakuje jeszcze 44 kobiet i 19 mężczyzn. Stąd nadal zwracamy się z prośbą, aby dołączyć do Róż Żywego Różańca podejmując się zobowiązania odmówienia każdego dnia jednego dziesiątka Różańca i przychodząc raz w miesiącu na zmianę tajemnic różańcowych. Chętne kobiety i chętnych mężczyzn prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 • Stowarzyszenie Rodzin Katolickich informuje małżeństwa starające się o potomstwo, że są organizowane comiesięczne spotkania ze specjalistami świeckimi z zakresu nauk medycznych i prokreacji w Pasierbcu (przy Parafii) w trzecią niedzielę każdego miesiąca. Najbliższe spotkanie 19 grudnia br. o godz. 16.00.
 • Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.
 • W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: +Edward Bociański i + Elżbieta Poręba. Ich dusze nieśmiertelne polećmy miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.