Ogłoszenia 2021-11-21

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA - KRÓLA WSZECHŚWIATA

34 NIEDZIELA ZWYKŁA

„Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie”.

Uroczystość Chrystusa Króla uświadamia nam również, że na mocy sakramentu: chrztu i bierzmowania uczestniczymy w misji królewskiej Chrystusa i mamy stać na straży dobra, prawdy, uczciwości… 

 1. W liturgii tego tygodnia:
 • Biskup Ordynariusz skierował do Diecezjan apel o modlitwę w intencji pokoju i ładu społecznego w naszej Ojczyźnie. Modlitwa w formie sztafety będzie prowadzona także w naszej parafii w wyznaczonym dniu o czym będziemy informować. Pełny tekst komunikatu w gablocie parafialnej i na stronie internetowej.
 • Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Patronalne Święto Stowarzyszenia Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Odmawiając Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświecenia się Sercu Bożemu publicznie, możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  Dziś przypada również Dzień Życia Kontemplacyjnego.

  Parafialna Caritas zbiera datki dla parafii przyjmujących migrantów na Granicy Wschodniej. Bóg zapłać Wolontariuszom i Darczyńcom.
 • W poniedziałek wspomnienie św. Cecylii, dziew. i męcz.; patronki śpiewu kościelnego. P. Organiście i wszystkim twórcom oraz zaangażowanym w promowanie śpiewu w liturgii składamy najlepsze życzenia.
 • W środę wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezb. i Towarzyszy.
  Nowenna do Matki Bożej N. Pomocy i Msza św. o godz. 18.00.
 • W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 • W niedzielę przypada 12. rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji bpa Andrzeja Jeża. Módlmy się o potrzebne łaski dla niego.

Następna niedziela będzie pierwszą niedzielą Adwentu.                                               

Ogłoszenia okolicznościowe:

– W poniedziałek spotkanie dzieci z rodzicami, ze szkoły Podstawowej nr 21, przygotowujących się do I Komunii Świętej o godz. 18.00.

– W piątek zapraszamy na spotkanie Radę Duszpasterską po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 do sali Wieczernika.

Zapraszamy również chętnych do pomocy przy rozprowadzaniu opłatków wigilijnych. Podobnie jak w ub. roku nie będziemy roznosić opłatków do domów i mieszkań. Opłatki będzie można nabyć w najbliższą niedzielę po Mszach św. przy wyjściu z kościoła. Będą na stoikach u Wolontariuszy. Będzie także dołączony tradycyjny parafialny kalendarz.

Tradycyjna ofiara składana przy opłatkach, będzie jak dawniej, przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.

– Od przyszłej niedzieli Caritas parafialna będzie rozprowadzać świece wigilijne; ofiara od 7 zł. jest przeznaczona na cele charytatywne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

– Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży – Sącz Boga – zaprasza na comiesięczne Msze Święte dla młodych w ostatnie niedziele miesiąca z cyklu „Światłość w Ciemności”. Najbliższe spotkanie odbędzie się 28 listopada w Parafii pw. Ducha Świętego w Nowym Sączu o godz.19.30. Więcej informacji na plakacie i fanpage’u.

– Ponieważ późna jesień i zima nie sprzyja sprawowaniu Mszy św. w kaplicach cmentarnych a brak podstawowych warunków nie służy godnemu pożegnaniu zmarłych, bardzo prosimy, aby Msze św. pogrzebowe były sprawowane w kościele.

– Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Idziemy; Jest także nowy nr Świata Misyjnego (pod chórem). W dzisiejszym numerze „Niedzieli” jest artykuł o Rodzinach Szensztackich w naszej parafii. Zapraszamy do lektury.

– Z naszej  wspólnoty  parafialnej odeszli do Domu Ojca   śp.: + Wojciech Jacenik, + Stanisław Łomnicki, + Ryszard Wabik, + Teresa Bodziony. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.