Ogłoszenia 2021-10-31

31 NIEDZIELA ZWYKŁA

„Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. … Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”. Nie potrafimy szczerze kochać bliźniego, jak nie będziemy mieć miłości do Boga. To Bóg pierwszy nas umiłował i uczy doskonałej i pięknej miłości.

 1. W liturgii tygodnia:
 1. Dziś Msze św. w porządku niedzielnym. Ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 18.30. Zapraszamy.
 1. Jutro (poniedziałek) przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, która rozpoczyna Oktawę modlitw za zmarłych i szczególny czas zyskiwania odpustów. W tym dniu Msze św. jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 13.30.
 1. O godz.: 14.00, zgromadzimy się na sądeckich cmentarzach, aby przez udział w słuchaniu Słowa Bożego, procesji i wspólnej modlitwie, wypraszać duszom czyśćcowym Boże Miłosierdzie.

Przypominamy, że udział w nabożeństwie na cmentarzu, nie zastępuje uczestniczenia we Mszy św.

 1. Klerycy Tarnowskiego Seminarium, będą zbierać datki na cmentarzach, na potrzeby Seminarium Duchownego, które utrzymuje się z ofiar Diecezjan.
 1. We wtorek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych zwane Dniem Zadusznym. Msze św. będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i o 18.00 Msza św. koncelebrowana za wszystkich zmarłych, wypominanych w naszej parafii.

Przed każdą Mszą św. będą omadlane wypominki.

Składka z Dnia Zadusznego przeznaczona jest na cele Caritas.

Kancelaria w Dniu Zadusznym – nieczynna.

 1. W środę nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.
 1. W czwartek wspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa. Nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.00 poprowadzi Akcja Katolicka.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca listopada.

Możliwość spowiedzi w czasie wypominków i podczas Mszy św.

Kandydatów do bierzmowania z kl. VII i VIII-ch zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi i praktyki I piątku.

Msze św. o NSPJ w I Piątek o godz. 7.30; 16.00 i 18.00.

Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

 1. W I sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi; o godz. 7.00 różaniec wynagradzający, 7.30 Msza św. i medytacja.
 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla dorosłych o godz. 7.30; dla dzieci o godz. 12.00.

Składka na tacę będzie przeznaczona na budowę nowych organów.

 1. Ogłoszenia okolicznościowe:

–         Dzieci z klas I Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II z rodzicami zapraszamy na Mszę św. z okazji przyjęcia uczniów do społeczności szkolnej w czwartek o godz. 16.00.

–         W przyszłą sobotę o godz. 8.00 – spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej i dziewczynek, które chcą dołączyć do tej grupy. Prosimy, by dziewczynki na to spotkanie przyszły w stroju wybranego przez siebie Świętego.

– Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Niedziela, Idziemy, Miłujcie się. Ofiary składamy do skarbony.         

–         Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Domu Ojca śp.: + Łukasz Król i + Grażyna Studencka. Polećmy ich dusze miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.