Ofiarowanie Pańskie 2023 r.

Informacje duszpasterskie – Ofiarowanie Pańskie

MB Gromnicznej – 02.02.2023 r.

Święto Ofiarowania Pańskiego uczy nas, że życie warto ofiarować Bogu. Jezus sam ofiaruje się Ojcu i uczy, że życie oddane Bogu ma większy sens, znaczenie i zasługę ma wieczność.

 

  1. Dziś Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św.

Bóg zapłać za złożone ofiary dziś na zakony kontemplacyjne.

  1. Miesiąc luty jest poświęcony w Kościele modlitwie za konających i o uproszenie sobie szczęśliwej śmierci. W modlitwach prośmy, aby Pan Bóg zachował nas od nagłej i niespodziewanej śmierci.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca lutego. Zapraszamy na spowiedź i nabożeństwa wg stałego grafiku.
  3. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam obecnie możliwość przekazania 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.

Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1,5%  należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Wychodząc z kościoła możemy zabrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1,5 %. (Druki są jeszcze na 1%, bo później została opublikowana ustawa).  Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1,5 % podatku.

Na stronie internetowej Caritas (www.tarnow.caritas.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.