N. Palmowa 2023 r.

Informacje duszpasterskie – Niedziela Palmowa

02.04.2023 r.

„Hosanna Synowi Dawidowemu!” Przyłączając się do tryumfalnego wjazdu Pana Jezusa czuwajmy, abyśmy wytrwali przy Nim także w cierpieniu, przy ukrzyżowaniu i śmierci. Z wiarą przeżywajmy też tajemnicę PASCHY aż do radosnego ALLELUJA!

 1. W liturgii Kościoła:
 • Dziś Niedziela Palmowa – poświęcenie palm na każdej Mszy św. O godz. 11.50 uroczysta procesja, upamiętniająca wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 7.30 i 12.00.
 • Gorzkie Żale o godz. 16.00 i Msza św. (godz. 17.00).

Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła i domu duszpasterskiego.

 • Przypominamy, że dziś o godz. 20.00 wyruszy Modlitewny Marsz Papieski w intencji poszanowania świętości i pamięci św. Jana Pawła II z kościoła św. JP II oraz od Skały Piotrowej na Sądeckich Plantach. Ok. godz. 21. spotkanie na Rynku i zawierzenie się św. Janowi Pawłowi. Zapraszamy do wzięcia udziału.
 • W środę: dzień spowiedzi wielkanocnej; prosimy o skorzystanie, aby nie odkładać spowiedzi na święta. Będą Księża z dekanatu; będzie można łatwiej się wyspowiadać.

Spowiedź będzie w godzinach:

8.00 – 9.30; 10.00 – 11.30                 14.30 – 16.00; 16.30 – 18.00; 18.30 – 19.30.

W środę nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.

 • W czwartek rozpoczynamy wielkie świętowanie – TRIDUUM SACRUM – Trzy Święte Dni; Święta Paschalne. Będziemy przeżywać nabożeństwa, które zaliczamy do najważniejszych w roku, aby umocnić wiarę i jeszcze bardziej zjednoczyć się z P. Jezusem. Zachęcamy także do łączności drogą internetową.
 • W Wielki Czwartek nie ma Mszy św. rano.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Dziękczynienie za dar Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Jezusa Eucharystycznego do Ciemnicy, na pamiątkę uwięzienia Pana Jezusa.

Będziemy wspólnie adorować Jezusa Cierpiącego w Ciemnicy do godz. 24.00.

Program Triduum Sacrum jest wydrukowany na ulotkach, które możemy zabrać spod chóru. Prosimy poszczególne grupy o zapoznanie się z planem adoracji, jaki został przygotowany na ulotkach. Są pewne zmiany w dotychczasowym programie.

 • Wielki Piątek – pamiątka śmierci Zbawiciela.

Adoracja P. Jezusa w Ciemnicy od godz. 6.00.

Zadbajmy o stosowny nastrój i rozmodlenie w tym dniu.

Pomyślmy o przyozdobieniu krzyży przydrożnych.

Rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

 • W Wielki Piątek – Kościół nie sprawuje Mszy św.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00.

Komunia Św. w W. Piątek będzie podawana po Adoracji Krzyża ok. godz. 19.15. Po Komunii św. przeniesienie Pana Jezusa do Grobu.

Adoracja P. Jezusa w grobie będzie przez całą noc.

W W. Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja; nie ma żadnej dyspensy.

Ofiary przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych oraz dla chrześcijan prześladowanych.

 • Wielka Sobota – adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 6.00.

Błogosławieństwo pokarmów od godz. 8.00 do 16.00; co pół godziny.

 • Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 – poświęcenie ognia, liturgia słowa, liturgia chrzcielna, uroczysta Msza św. i procesja rezurekcyjna. Prosimy wcześniej przygotować wszystko co jest potrzebne do procesji.
 • Msze św. jak w każdą niedzielę: (6.15; 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 13.30 i 19.00.)

 

 1. Ogłoszenia okolicznościowe:
 • Dzieci i młodzież, którzy przyjęli skarbonki wielkopostne, jako jałmużnę postną prosimy o przyniesienie skarbonek i złożenie w zakrystii lub na katechezie.
 • Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: GN, MGN, Niedziela, Idziemy, Rycerz Niepokalanej. Ofiarę składamy do skarbony.
 • Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko we wtorek.
 • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp.: + Mieczysława Białkowskiego. Polećmy dusze zmarłych Miłosiernemu Bogu …