N. Chrztu P.J. 2023 r.

Informacje duszpasterskie

Święto Chrztu Pańskiego

08.01.2023 r.

Święto Chrztu Pańskiego pobudza nas do dziękczynienia za łaskę sakramentu chrztu, która dała początek życia Bożego w naszej duszy. Staliśmy się również umiłowanymi dziećmi Bożymi. Bądźmy wdzięczni Bogu, że pozwala nam postępować drogą zbawienia aż do otrzymania pełni dziedzictwa życia wiecznego.

 1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego; porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

Dziś zmiana tajemnic różańcowych: o godz. 7.30 dla dorosłych, o godz. 12.00 dla dzieci.

Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na spłacenie nowych organów. Dziękujemy także za ofiary w kopertach i na konto parafialne.

 1. W środę Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.
 2. W czwartek nowenna do św. Rity i Msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
 3. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Nabożeństwo ‘Faustinum’ o godz. 18.00.
 4. Msza św. dla chorych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.
 5. Zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny w dni powszednie o godz. 17.30 oraz na adorację Najświętszego Sakramentu codziennie i adorację nocną z piątku na sobotę.
 6. Dziękujemy kolędnikom misyjnym, kapłanom i katechetom za przeprowadzenie kolędy misyjnej w naszej parafii.

Bóg zapłać za złożone ofiary na dzieła misyjne w kwocie 20 845 zł i 10 euro.

 1. W przyszła niedzielę kazania podczas Mszy św. będzie głosił ks. Antoni Skałba (Saletyn) wprowadzając w tematykę katechez dla dorosłych i młodzieży.
 2. Parafia Ducha Świętego w Nowym Sączu organizuje kurs przedmałżeński w formie warsztatów. Rozpoczęcie w piątek, 13 stycznia, Mszą św. o godz. 18.00. Więcej informacji o kursie i sposobie zgłaszania się na stronie internetowej parafii Ducha Świętego lub na plakacie. Ilość miejsc ograniczona.
 3. Klub Seniora z Akcją Katolicką i Biurem Pielgrzymkowym Księży Saletynów z Krakowa, organizuje kolejną pielgrzymkę po sanktuariach Polski północno-wschodniej, w  ostatnim tygodniu  Program pielgrzymki  umieszczony jest przy głównym wyjściu z kościoła w gablotce Akcji Katolickiej. Komplet dokumentów wraz z Kartą Uczestnictwa, jest do pobrania w zakrystii. Wypełnioną Kartę wraz z zaliczką, można zostawić w zakrystii.
 4. Zapraszamy na koncerty kolęd. Dziś po mszy św. o godz. 10.30 (Sebastian Cebula) oraz o godz. 16.30 (Tomasz Wolak z Kościoła kolejowego).
 5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: GN, Niedziela, Idziemy, Promyczek Dobra … Ofiary składamy do skarbonek.
 6. Kolęda …
 7. W minionym Bóg powołał do wieczności śp. + Jana Łabudę, + Zygryda Kaspra, + Stanisława Żelasko. Polećmy ich dusze nieśmiertelne miłosierdziu Bożemu …