N. Chrystusa Króla 2022 r.

UROCZYSTOŚĆ  JEZUSA CHRYSTUSA   KRÓLA  WSZECHŚWIATA

34 NIEDZIELA  ZWYKŁA – 20.11.2022 r.

 „To jest Król żydowski”.

Podoba ci się taki Król? Na krzyżu, wzgardzony, wyśmiany, opluty … Jezus przez miłość, przebaczenie i miłosierdzie, przemienia stających w postawie skruchy i żalu. Przykładem jest „Dobry Łotr”.  Chryste – Królu Wszechświata – zmiłuj się nade mną!

  1. W liturgii tego tygodnia:
  • Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.
  • Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Patronalne Święto Stowarzyszenia Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Odmawiając Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświecenia się Sercu Bożemu publicznie, możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dziś przypada również Dzień Życia Kontemplacyjnego i Światowy dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

  • We wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziew. i męcz.; patronki śpiewu kościelnego. P. Organiście i wszystkim twórcom oraz zaangażowanym w promowanie śpiewu w liturgii składamy najlepsze życzenia. O godz. 18.00 będzie Msza św. w języku łacińskim.
  • W środę nowenna do Matki Bożej N. Pomocy i Msza św. o godz. 18.00.
  • W czwartek wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezb. i Towarzyszy.
  • W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  • Następna niedziela będzie pierwszą niedzielą Adwentu.
  1. Ogłoszenia okolicznościowe:

–  Jutro dzień imienin będzie przeżywał ks. Janusz Stachoń a 30 listopada ks. Andrzej Szaraj. Solenizantom składamy najlepsze życzenia a Msza św. w Ich intencji będzie sprawowana w najbliższy czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i wyrażenia wdzięczności dla Solenizantów.

– W poniedziałek spotkanie dzieci z rodzicami, ze szkoły Podstawowej nr 20, przygotowujących się do I Komunii Świętej o godz. 18.00.

– W poniedziałek: spotkanie Akcji katolickiej po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.

– Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane opłatki na stół wigilijny po Mszach świętych przed kościołem. Będzie także dołączony kalendarz parafialny, jak również możliwość zabrania koperty na złożenie dobrowolnej ofiary na spłacenie organów.

Tradycyjna ofiara składana przy opłatkach, będzie jak dawniej, przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.

Prosimy Wolontariuszy o podjęcie dyżurów przy stolikach oraz koordynację przez Radę Duszpasterską, aby po każdej Mszy św. byli Wolontariusze.

Gdyby ktoś miał życzenie roznosić bo blokach, bądź po części bloku prosimy o skontaktowanie się z Radą Duszpasterską lub Proboszczem.

– W przyszłą niedzielę Parafialna Caritas będzie rozprowadzać chlebki miłosierdzia na cele Caritas.

–         Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży – Sącz Boga – zaprasza na comiesięczne Msze Święte dla młodych z cyklu „Światłość w Ciemności”. Najbliższe spotkanie odbędzie się 27 listopada w Parafii pw. Heleny w Nowym Sączu o godz.19.30. Więcej informacji na plakacie i fanpage’u.

– Ponieważ późna jesień i zima nie sprzyja sprawowaniu Mszy św. w kaplicach cmentarnych a brak podstawowych warunków nie służy godnemu pożegnaniu zmarłych, bardzo prosimy, aby Msze św. pogrzebowe były sprawowane w kościele.

–         Gdyby ktoś mógł i chciał przekazać choinki dl naszego kościoła na święta to prosimy o kontakt w zakrystii.

–         Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. Ofiary składamy do skarbonki.

– Z   naszej   wspólnoty   parafialnej  odeszli   do  Domu  Ojca   śp.: +Piotr Jędrychowski, + Danuta Kuraś, + Oktawian Duda. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.