IV n. zw. 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA ZWYKŁA  29.01.2023 r.

„Błogosławieni jesteście …”. Ci, którzy w oczach Boga stają się szczęśliwi po ludzku są przegrani, upokorzeni, wzgardzeni, wyśmiani.

Jezus obiecuje wielką nagrodę dla tych, którzy z powodu Jego Imienia cierpią prześladowanie i urąganie. Chrześcijanin uczy się wciąż Bożego i ewangelicznego patrzenia oraz podążania Bożą drogą.

  1. W liturgii tego tygodnia:

–       W poniedziałek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

–       We wtorek nabożeństwo do św. O. Pio po Mszy św. wieczornej.

–       W środę przypada 12. rocznica śmierci ks. prałata Zenona Rogoziewicza. Msza św. będzie ofiarowana w ramach nowenny do MBNP o godz. 18.00.

–       W czwartek będziemy przeżywać liturgiczne święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. będą o godz. 6.00; 7.30; 9.00; 10.30 i 18.00.

Siostry zakonne z okazji Dnia Życia Konsekrowanego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

Ofiary na tacę są przeznaczone na zakony klauzurowe.

Kancelaria parafialna w czwartek będzie zamknięta.

–       W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca lutego; w I czwartek adoracja i modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz o świętość życia kapłanów od godz. 17.00. Prosimy o poprowadzenie Rycerstwo Niepokalanej.

–       Zapraszamy na spowiedź I piątkową w środę i czwartek od godz. 17.00; w piątek od godz. 15.30. Przypominamy o praktykowaniu I piątków przez dzieci kl. IV i kandydatów do bierzmowania.

W I piątek Msze św. wotywne o NSPJ o godz. 7.30; 16.00 (dla dzieci) oraz o godz. 18.00.

W  piątek, Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00.

–       W piątek wspomnienie św. Błażeja. Z tej okazji będzie błogosławieństwo gardła za wstawiennictwem św. Błażeja po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. wieczornej.

–       W I sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.30 i medytacja. O godz. 7.00 różaniec wynagradzający.

–       w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych: dla dorosłych o godz. 7.30; dla dzieci o godz. 12.00.

Składka na tacę będzie przeznaczona na spłatę nowych organów.

Z racji wspomnienia św. Agaty będzie poświęcenie chleba, wody i soli ku czci św. Agaty po Mszy św. o godz. 7.30 i po Mszy św. o godz. 10.30.

  1. Ogłoszenia okolicznościowe:

–   Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu kapeli Ciupaga, który odbędzie się dziś (29 stycznia br.) w naszym kościele o godz. 17.00.

–         W sklepiku można nabyć gromnicę do poświęcenia 02 lutego.

–       Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich dostępnych na stojakach. Ofiary za gazety składamy do skarbony. …

–       W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. + Stefania Gadzina, + Maria Zabrzeńska, + Emil Rolka, + Emilia Pajor, + Genowefa Obrzud. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu …